INOVAČNÍ MAPA - okres JESENÍK 

INOVAČNÍ CENTRUM OLOMOUCKÉHO KRAJE

Svět se mění, v poslední době poněkud rychleji, vyhrává ten, kdo se na měnící se podmínky dokáže adaptovat nejrychleji. Taky Jesenicko coby region čelí globální konkurenci.
Firmy to pociťují třeba tak, že se sice mohou se svými produkty ucházet o zákazníky odkudkoli, ale zároveň se odkudkoli může zjevit jejich konkurence. Ostatně pracovní trh, na němž každý jednotlivec nabízí svoje kompetence a dovednosti, je dnes rovněž mnohem dynamičtější. Školy na to musí reagovat obsahem vzdělávání a žáci a studenti to musí zohledňovat při volbě povolání. Přičtěme k tomu pro jesenická města a obce aktuálně nepříznivá demografická data, rázem stojíme před velkým úkolem - dostat tenhle kraj nahoru.
Jedním z důležitých partnerů pro tohle zadání jednoznačně je Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK), platforma hrající v Olomouckém kraji dvě stěžejní role - podporovat podnikavost a rozvíjet inovace. Klíčové oblasti, na nichž mohou na Jesenicku růst úspěšné firmy, působit progresívní školy, existovat chytrá města a obce... to vše pro vyšší kvalitu života na tomto jinak skvělém místě.
V positivJE jsme nesmírně pyšní na to, že právě pro Jesenicko si inovační agentura vybrala nás jako partnera, který jí pomůže  řešit výše zmíněné úkoly. Máme radost, jaké nástroje a know-how nám ICOK nabízí a moc se těšíme na spolupráci.

Více o ICOK zde.

SLUŽBY INOVAČNÍHO CENTRA OLOMOUCKÉHO KRAJE

FIRMY A PODNIKATELÉ
1. Platforma PLATINN - síť expertů připravených radit malým a středním firmám na Jesenicku ve specifických oblastech, jako jsou finance, obchodní strategie, vnitřní procesy, personální politika apod.
2. Vědeckotechnický park při Univerzitě Palackého - transfer technologií z vědeckého sektoru do byznysu.
3. Workshopy - oborová setkání s odborníky na vybrané problematiky, jako je HR, obchod, provoz, marketing apod. 

MĚSTA/OBCE
1. Inovace pro obce Olomouckého kraje - pomoc se vzděláváním, ekologickými a energetickými projekty, podporou podnikání v regionu, a taky pomoc s dotacemi.

ŠKOLY
1. Soutěž & Podnikej - studentská soutěž nápadů, z nichž ty nejlepší projdou tříměsíčním kurzem, na jehož konci každý student bude mít podnikatelským záměrem.
2. IT Komunita - podpora rozvoje vzdělávání v oblasti moderních technologií, zejména u mladé generace.
3. Kariérové poradenství - se žáky základních škol mluvíme o volbě povolání, debatujeme s nimi o kompetencích, které budou potřebovat, aby uspěli na pracovním trhu.
4. Přednášky - nejlepší motivace je přes příběhy úspěšných rodáků z Jesenicka, s nimiž obcházíme jesenické střední školy.

KONTAKT JESENÍK

Inovační centrum Olomouckého kraje (ICOK)

Kamil KAVKA
externí konzultant

M:  +420 737 941 163
E:   kavka.kamil@gmail.com
W:  www.inovaceok.cz

AKTUALITY

30.12.2020 Není rok 2021 tím správným pro novou kariéru - Inovační centrum Olomouckého kraje hledá do svého týmu novou posilu, který mu pomůže s podporou podnikání studentů a startupů. Líbí?  (více)

27.11.2020 positivJE FESTIVAL je minulostí, pojďme s Jesenickem hýbat - platforma positivJE uspořádala ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje pozitivní konferenci, na níž se řešila budoucnost okresu Jeseník. (více)

28.10.2020 Jesenicko má novou krajskou vládu a hejtmana - Věřte nám, že v Olomouci sídlí pár institucí, jež toho mohou pro okres Jeseník nemálo vykonat. (více)

28.09.2020 Jeseničtí středoškoláci, začněte podnikat - To až v dospělosti, až máte vlastní rodinu, tlaky v práci, složenky na krku, furt málo času..., no prostě kupu starostí, pochopíte... (více)

21.09.2020 Peníze pro firmy okresu Jeseník "leží na zemi" - Jak to říct, aby to nevyznělo blbě. Jsme samozřejmě vyznavači otevřené hospodářské soutěže, v níž jde o klasický střet nabídky a poptávky. (více)

19.08.2020 Síť odborníků 'Platinn' dostupná i pro jesenické firmy - Jak již z positivJE víte, jsme zapojeni do aktivit Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK), s nímž chceme na Jesenicku podporovat... (více)

15.06.2020 Jeseník vykopnul 5G - Uplynulý pátek možná bude jednou považován za důležitý den pro technologickou budoucnost Jesenicka. Do města přijelo několik odborníků... (více)

12.05.2020 Olomoucká univerzita má kvalitní výzkum, profitovat z toho může i Jesenicko - považujeme Univerzitu Palackého (ÚP) za skvělou instituci, jejíž vliv by v regionu měl být ještě silnější. (více)

16.04.2020 Inovační centrum Olomouckého kraje a positivJE spolu pro Jesenicko - Soukromý sektor teď schytává pořádné facky. Až budou zažehnuty motory ekonomiky na plné obrátky a podnikatelé Jesenicka... (více)

25.02.2020 eMko začalo s výukou s micro:bity - Inovační centrum Olomouckého kraje 'OK4Inovace' začíná na Jesenicku naplňovat jedno ze svých poslání - podporovat v regionu inovace ve vzdělávání. (více)

08.02.2020 Jesenický IT meeting #1 - Čtvrtek 6. února 2020 se doufáme zapíše jako den, kdy byl položen základní kámen ke vzniku opravdového IT ekosystému na Jesenicku. (více