MĚSTO JESENÍK 
Přestavení města, jako jednoho z nejlepších míst pro život, s mnoha výhodami pro mladé rodiny, podnikatele podnikající 'na dálku', aktivní seniory, milovníky života v přírodě ...SLOVO STAROSTKY
Zdeňka Blišťanová (Jeseník srdcem) Vás zve do Jeseníku.
minutová video pozvánka

TAKHLE TO TU ŠLAPE
- hlavní ekonomické ukazatele, zaměstnanost, sociologická struktura, počet podnikatelů, kapacita školek, množství volných m2 kancelářských prostor ... - akcent na ty pozitivní ukazatele.

PTEJTE SE, CO VÁS ZAJÍMÁ?
Ten, kdo chce v Jeseníku žít, potřebuje vědět, že tu máme fungující NEMOCNICI; rodiny s dětmi vůbec nemusí řešit dostupnost VZDĚLÁVÁNÍ, všude je dostatek míst; solidní je nabídka stavebních parcel, město i zdejší developeři řeší BYDLENÍ; líbit se vám tu bude, pokud máte rádi SPORT, jak zimní, tak letní; rovněž počítejte se širokou nabídkou KULTURY; díky stále pestřejšímu KOMUNITNÍMU ŽIVOTU nebudete mít problém pokrýt svůj VOLNÝ ČAS aktivitami, které udělají váš ŽIVOT zajímavějším. A bonus? Jsme město s LÁZNĚMI.

Pohled na Jeseník
Pohled na Jeseník
Evangelický kostel
Evangelický kostel
Ordinace nemocnice
Ordinace nemocnice

ZDRAVÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ
Máme zde soukromou nemocnici, která pod vedením společnosti Agel neustále zvyšuje kvalitu poskytované péče. Podle plánů vedení bude v nejbližších letech investováno okolo 300 milionů korun.
Vedle nemocnice jsou v městě dvě (tři) zdravotní střediska s ordinacemi většiny potřebných lékařských profesí.
Na mnoha místech kritická situace se zubaři je v Jeseníku (zatím) OK, kromě několika dobrých zubařů tu máme i zubní kliniku.
Díky přítomnosti Priessnitzových lázní mají občané města k dispozici četné zdravotní procedury.

Gymnázium Jeseník
Gymnázium Jeseník

ŠIROKÁ NABÍDKA VZDĚLÁVÁNÍ
Začíná to dostatečnou kvalitou mateřských škol, nebudete mít problém umístit vaše dítě. Základní školu máme jednu, ale působí na třech budovách - nabízí klasické vzdělávání, sportovní zaměření, nově také třídu Montessori. Široká je nabídku středního školství. Výkladní skříní je gymnázium (vč. nižšího stupně), kde jsou zaměření na robotiku nebo sport (cyklistika, lyžování, lezectví). Dále zde působí střední škola stavební a strojní, hotelová škola, obchodní akademie a střední škola gastronomie a farmářství. Na vysokou musíte do krajských měst nebo do 40 minut vzdálené polské Nysy.
Rodiče uvítají širokou nabídku zájmových kroužků a sportovních oddílu.

BYDLENÍ JE ZÁKLAD
Pokud jde o řešení otázky bydlení, přímo ve městě Jeseníku, případně v jeho blízkém okolí je slušná nabídka stavebních parcel. Trh s nájemními byty funguje, v nabídce realitních kanceláří jsou byty různých velikostí. Zdejší stavební firmy spolu s vedením Města hledají způsoby, jak posílit nabídku bytů na prodej ...

Pohled na Jeseník
Pohled na Jeseník

NABÍZÍME PESTRÝ KOMUNITNÍ ŽIVOT
Město organizuje mnoho společenských akcí, kromě toho zde funguje mnoho spolků (Sudetikus, Zahrada 2000 ...), díky kterým zde máme světový Restaurant Day, populární farmářské trhy s místními výrobky, nechybí taky tématické akce typu vítání jara, dýňové slavnosti aj. 

SPORTOVAT MŮŽETE OD RÁNA DO VEČERA, OD JARA DO ZIMY
Výčet sportů, které lze provozovat rekreačně, ale i závodně, venku i pod střechou, individuálně i teamově ... 

KULTURA? BUDE
Máme tu divadlo, máme tu kino, brzo novou knihovnu, nabídka koncertů je pestrá - od vážné hudby, přes dechovku a jazz, taky pop a rock, někdy i metal.
Velké úspěchy slaví zdejší Základní umělecká škola a Jeseník je podhoubím mnoha zajímavých muzikantů a kapel.

SVĚTOVÉ LÁZNĚ TU MÁME
Představení Priessnitzových léčebných lázní ...  Kdo byl V.Priessnitz, fenomén Priessnitzův zábal, že venkovní balneo i procedury jsou k dispozici i místním, že kulturní program pořádaný PLL je obyvatelům Jeseníku dostupný ...


VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE (3)

Ředitel/ka mateřské školy

Referent Odboru životní prostředí

Referent Odboru stavebního úřadu

JESENÍK VÁM PRO ŽIVOT DOPORUČUJÍ:

Jaromír ŠVEJDÍK / Jaromír 99

zpěvák Priessnitz / kreslíř komiksů

„Laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis.“

Romana LABOUNKOVÁ

mistryně světa ve fourcrossu

„Aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores.“

Petr MELICHERÍK / Erik MELDIK

youtuber / ViralBrothers

„Laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis.“

Adam FELLNER

reprezentant ČR v běhu na lyžích

„Laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis.“