Výroba mincí a medailí
Zakázková výroba pamětních a reklamních mincí a medailí, výroba sportovních a jubilejních medailí. Výroba probíhá ražbou za studena do mosazi, oceli, mědi, stříbra i zlata. Specialitou je povrchová úprava různými druhy patiny. Výroba od grafického návrhu a výroby razníku přes samotnou ražbu až po výběr obalu.


30+ let na trhu

1000+
spokojených zákazníků

přes 2mil.
vyražených mincí


Zlatohorská společnost Halen s.r.o. má pestrý příběh, jehož kapitoly už přes 30 let vymýšlejí jednatelé Čestmír Petroš a Dalibor Prejda. Jejich podnikání prošlo několika fázemi, v nichž se vždy podle potřeb trhu měnilo těžiště klíčového oboru. 

Začali jako výrobci a prodejci nábytkového kování. Postupně se rozkročili na zakázkovou strojírenskou výrobu, aby přidali ražbu mincí a medailí. Pomyslná kronika jejich podnikání dokazuje, že dělat byznys dlouhodobě vyžaduje pořádnou porci invence a neutuchající kreativitu. 

A právě posledně jmenovaná oblast - výroba mincí, se aktuálně těší největší pozornosti Čestmíra Petroše. Zlatohorská mincovna je synonymem pro dostupnou zakázkovou výrobu pamětních i reklamních mincí a medailí, kterou Halen od A do Z realizuje ve Zlatých Horách a částečně v Jeseníku. Od libovolného návrhu, přes přípravu razidla, až po výrobu mincí a jejich zabalení. Jsou schopni dodat jakýkoli design, protože ve svém týmu mají profesionálního rytce a jakýkoli kov typu měď, mosaz, ocel a cenné kovy včetně zlata.   

Při pohledu na doposud uskutečněné zakázky je zřejmé, že Zlatohorská mincovna má zajímavý produkt, jehož výrobní postupy se neustále snaží inovovat. Z pohledu zákazníků ji zdobí nezvykle krátké dodací lhůty, prozákaznický přístup a velká míra flexibility.
To díky téhle podnikatelské DNA jsou hrdými dodavateli mincí a medailí například pro ZOO Praha, sérii běžeckých závodů RunCzech, vítěze rallye Dakar Martina Macíka, mistra světa v silniční cyklistice Petera Sagana, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších.

Možná je mincovna k úspěchu předurčena, když tak nějak navazuje na zlatorudnou minulost města. Pravdou ale je, že produkce mincí a medailí roste hlavně díky pozitivní energii celého týmu, jemuž kapitánuje pan Petroš.


ZLATOHORSKÁ MINCOVNA - volné pracovní pozice (0)


SÍDLO

Halen s.r.o.

Kostelní 11, ZLATÉ HORY

+420 777 939 312


ZLATOHORSKÁ MINCOVNA na positivJE

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.