KARIÉRA
Nejméně 1/3 svého času trávíme v práci a je pro nás nepředstavitelné, že bychom dělali něco, co nás ani trochu nebaví. Bohužel, pro mnoho lidí je to nedostižná meta. V téhle rubrice vám chceme pomoci s tím, jak se co nejrychleji dostat k té tzv. práci snů.
V sekci KARIÉRA najdete užitečné tipy a rady na vaši profesní dráhu ('Nejlepší čtení pro vaši kariéru', plus vám představíme některé zajímavé volné pracovní pozice na Jesenicku.

PARTNEŘI SEKCE 'KARIÉRA'

Povídání s Patrikem Pompem - ajťákem, který je ztělesněním nového trendu distanční práce, bylo zaměřeno na představení profese 'ajťák' (např. datový analytik, programátor, grafik, expert na umělou inteligenci, expert na kybernetickou bezpečnost aj.) Zaznělo ale i "varování", že mladá generace bude muset rozumět technologiím, ať bude zastávat...

Kantorské kolektivy stárnou, v některých školách se rýsují potíže s doplňováním sboroven mladými učitelkami a učiteli. Je žádoucí vracet učitelské profesi prestiž, aby se deváťáci hlásili na pedagogické střední školy a maturanti na pedagogické fakulty. Nás by to mělo zajímat, vždyť učitelé jsou spolu s lékaři asi nejpočetnější vysokoškolsky...

Rozhovor regionálního kariérového poradce Kamila Kavka s policistkou (preventistkou) a tiskovou mluvčí jesenické Policie ČR Terezou Neubauerovou. Zakladatel platformy positivJE se s ní bavil o profesi policistky - jak se jím stát, jak vypadá pracovní náplň, kolik si policista vydělá, jak je to s benefity... Zaznělo mnoho informací užitečných hlavně...

Tenhle rozhovor byl dělán v rámci mého kariérového poradenství osmákům, ale může být užitečný každému, kdo uvažuje o vlastním podnikaní.
Honzou prozradil, jak on se dostal k truhlařině, a jak těžké anebo lehké je podnikat ve výrobě nábytku, a jak těžké je vůbec malé podnikání v České republice.
Alternativní truhlářství dělá hezké věci, i to pro vás...

Existují spousty způsobů, jak zjistit, co jsme vlastně zač - jaká osobnost, jaký charakter... To jsou věci mající vliv na to, v jakém zaměstnání bychom byli šťastnější, v jaké profesi bychom byli výkonnější... Nabízíme vám zdarma cca desetiminutový test osobnosti, který vám pomůže, najdete jej zde.

Ti šťastnější z nás mají už na škole nějakou představu o své budoucí ideální práci, ale jak se k ní dostat? Cesta nemusí být úplně snadná a přímá. Důležité je se nenechat odradit a pochopit, že každá práce nám něco dá.
(celý článek zde)

Zavřené obchody, gastro v háji. Rok 2020 zamával s pracovním trhem asi podobně jako kdysi vynález parního stroje. I přes děsivé vyhlídky se ale strašák razantního růstu nezaměstnanosti nekonal. Dá se tak říct, že jsme situaci v rámci mezí ještě ustáli. I když jen díky videokonferencím, v teplácích a s pořádně odřenýma ušima.
(celý článek zde)

Made in Jesenicko © 2021 positivJE. Všechna práva vyhrazena.