KARIÉRA
Nejméně 1/3 svého času trávíme v práci a je pro nás nepředstavitelné, že bychom dělali něco, co nás ani trochu nebaví. Bohužel, pro mnoho lidí je to nedostižná meta. V téhle rubrice vám chceme pomoci s tím, jak se co nejrychleji dostat k té tzv. práci snů.
V sekci KARIÉRA najdete užitečné tipy a rady na vaši profesní dráhu ('Nejlepší čtení pro vaši kariéru', plus vám představíme některé zajímavé volné pracovní pozice na Jesenicku.

KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ

Tereza NEUBAUEROVÁ | Policie ČR

Rozhovor regionálního kariérového poradce Kamila Kavka s policistkou (preventistkou) a tiskovou mluvčí jesenické Policie ČR Terezou Neubauerovou. Zakladatel platformy positivJE se s ní bavil o profesi policistky - jak se jím stát, jak vypadá pracovní náplň, kolik si policista vydělá, jak je to s benefity... Zaznělo mnoho informací užitečných hlavně pro osmáky a deváťáky, kteří třeba o práci u Policie ČR uvažují.

Honza MAREČEK | ALTERNATIVNÍ TRUHLÁŘSTVÍ

Tenhle rozhovor byl dělán v rámci mého kariérového poradenství osmákům, ale může být užitečný každému, kdo uvažuje o vlastním podnikaní.
Honzou prozradil, jak on se dostal k truhlařině, a jak těžké anebo lehké je podnikat ve výrobě nábytku, a jak těžké je vůbec malé podnikání v České republice.
Alternativní truhlářství dělá hezké věci, i to pro vás může být inspirací.

TIPY PRO VAŠI KARIÉRU

Pracují v jedné z nejúspěšnějších technologických firem současnosti, často mají několikanásobné platy oproti průměru a někteří čerpají řadu benefitů, o kterých se může lidem v jiných odvětvích jen zdát. Přesto se zaměstnanci Alphabetu, mateřské firmy Googlu, rozhodli tento týden oficiálně spustit vlastní odborovou organizaci. Jmenuje se Alphabet...