KARIÉRA

Třetinu svého času trávíte v práci. Není škoda nedělat to, co vás baví?
Předkládáme vám nabídku volných pracovních pozic a brigád, možná si vyberete.

Podíl nezaměstnaných osob byl v okrese Jeseník k 30. dubnu 4,6 % a zaměstnavatelé zde nabízeli téměř 500 pracovních míst (dle statistiky Úřadu práce ČR). Jenže kromě nezaměstnaných chodí do práce desítky, možná i stovky lidí, kteří ve stávajícím zaměstnání nejsou úplně spokojení.

Pokračujeme v rozhovorech se středoškoláky jesenických škol, ze kterých dolujeme další fakta pro osmáky a deváťáky. Ti se tady hlásí na SŠ gastronomie, farmářství a služeb, Hotelovou školu s obchodní akademií, gymnázium, anebo na Střední průmyslovou školu. Děcka mají školy samozřejmě navnímány díky nejrůznějším soutěžím a projektům už během...

Zajímáme se o 4. průmyslovou revoluci, sledujeme, jak do toho šlapou místní firmy. Zašli jsme se na hospodářskou transformaci podívat k největšímu zaměstnavateli okresu Jeseník, do zlatohorského CS-CONTU, který automatizuje a digitalizuje, aby eliminoval těžkou práci a zvládal personálně i strojově pokrýt svůj růst. Dneska z jejich hal každý den...

V Česku je zavedení čtyřdenního pracovního týdne zatím v rovině odvážných úvah, ale je to daleko reálného prosazení do Zákoníku práce. Cítíme ale, že je to otázkou času (let), kdy i v naší zemi ovlivní pracovní trh poptávka po tomhle formátu zaměstnávání. 4x 10 hodin, ať může mít víkend tři dny :-)
V Belgii se k tomu schyluje,...

Existují spousty způsobů, jak zjistit, co jsme vlastně zač - jaká osobnost, jaký charakter... To jsou věci mající vliv na to, v jakém zaměstnání bychom byli šťastnější, v jaké profesi bychom byli výkonnější... Nabízíme vám zdarma cca desetiminutový test osobnosti, který vám pomůže, najdete jej zde.

Ti šťastnější z nás mají už na škole nějakou představu o své budoucí ideální práci, ale jak se k ní dostat? Cesta nemusí být úplně snadná a přímá. Důležité je se nenechat odradit a pochopit, že každá práce nám něco dá.
(celý článek zde)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.