PODCAST: Roman Vavrač vystudoval jesenickou hotelovku, ale plánuje práci na ministerstvu

30.03.2022

Baví nás potkávat studenty, protože oni se za nějakých deset patnáct let stanou motorem Jesenicka, sledujeme jejich názory a očekávání od života.

O názor jsme požádali studenta Hotelové školy Vincenze Priessnitze Romana Vavrače, který na této škole vloni odmaturoval. Jeho povídání má posloužit hlavně dnešním osmákům a deváťákům, ale nám nakonec kromě chvály na adresu školy udělal radost hlavně svými profesními plány. Roman by to s vystudovanou geografií či regionalistikou chtěl dotáhnout například na Ministerstvo pro místní rozvoj a jeho ambice je naprosto ryzí - chce dělat Česko lepší. Jak si tohle plánujete v mladí, máte obstojnou šanci to dokázat, ostatně právě v podobě současného náměstka na zmíněném ministerstvu Radima Sršně víme, že to jde.

Jsme tu ale i kvůli představení hotelové školy, nuže: studijní obor je hotelnictví a cestovní ruch, absolvent si odnáší maturitu a použitelnost na mnoha postech v gastru, hotelovém průmyslu a turismu, to je hodně široké spektrum možností. Kromě denní studijní rutiny se děcka mohou v rámci programu Erasmus dostat například do Řecka, Itálie, Anglie, Polska... Třeba Roman byl na Slovensku. Ve škole je kavárna, knihovna, školní klub, všechno zajímavá místa pro setkávání studentů, aby škola nebyla jenom zkoušení a dril.

Zjistěte si více na dni otevřených dveří, to ostatně radí i host našeho podcastu Roman Vavrač. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.