Praha fotbalová má Slavii, Bohemku, Viktorku Žižkov ..., jo pardon, ještě Spartu :-o no a do výčtu legend patří i dříve vojenský klub Dukla Praha. Jedenáctinásobný mistr Československa má také ženskou jedenáctku bojovnic hájících typické rudožluté barvy a až sem se dostala žulovská rodačka Marie Macečková. Bomba, co?
Po kolikáté už vám předkládáme...

Jak ví snad celá republika, Mistr se dnes dožívá významného životního jubilea a my bychom vám ho chtěli přiblížit s 55 let starou věcí. Protože říkat vám, že tenhle zpěvák prodal 50 milionů hudebních nosičů a vydal téměř 300 alb nemusíme, tohle už dávno víte. Za svoji kariéru Karel Gott získal 42 sošek Zlatých/Českých slavíků, taky věc známá, no,...

Na konci června měl positivJE MOTIVATOR dvojzastávku na gymnáziu a strojní a stavební průmyslovce, aktérem přednášky byl skvělý jesenický violoncellista Roman Placzek. Možná i proto, že Roman už několik let žije ve Spojených státech amerických, kde hojně přednáší o svém živobytí a vášní - hudbě, naplnil svoje vystoupení vrchovatě tím, čím chce...

Varování! Následující příběh bude tak atraktivní, že by se někteří z vás mohli okamžitě chtít vydat stejnou cestou. Považujeme za důležité vás upozornit, že pro dosažení podobné pozice, jaké dosáhl Martin Hloch, se připravte na maximálně 4 hodiny spánku, každé 3 dny přesun do jiné země, nezřídka na jiný světadíl a ročně nalétaných asi tak 200 až...

"I have a dream ..." prostě funguje. Jak jinak si přeložit zajímavý příběh studenta jesenického gymnázia Tomáše Kopřivy, který strávil rok na americké střední škole, protože návštěva (zatím ještě) největší ekonomiky světa byla jeho dětským snem. A protože za ním odhodlaně šel, povedlo se to.
Když kdokoli zvažuje odchod do zahraničí, asi...

Existence sportovní třídy na Gymnáziu Jeseník už nese svoje ovoce. Profitují z toho lyžaři Fenix Ski Teamu, znatelně nahoru jde v okrese i cyklistika.
Juniorský zástupce jesenické silniční cyklistiky Filip Řeha (Force Team Jeseník) bojoval minulý týden v reprezentačním dresu na Světovém poháru v Německu. V pětietapovém klání 18 národních družstev se...

Říkáme to neradi, ale kupa lidí v životě nedělá to, co by je bavilo a dělalo šťastnými. Ono se tomu lepšímu a naplněnějšímu životu totiž musí jít naproti. Jestli tohle jití naproti z někoho vyzařuje 'na sto honů', je to vycházející pěvecká hvězda Natálie Rottrová.
K tomu, aby se umělecky odšpuntovala, musela opustit komfortní zónu, zkrotit trému,...

O muzikálnosti Jesenicka už jsme psali dříve, o skvělé práci Základní umělecké školy Jeseník taky. Touhle institucí prošly tisíce dětí, které zde ovládly hudební nástroje, zdokonalily se v malování, naučily se vystupovat na divadle a tak podobně.
Máme tady čerstvý úspěch jesenické hudební líhně. Tři talentované žačky ZUŠ si včera zahrály na...

Jesenická hudební scéna je pestrá, po celé léto se o tom budete moci přesvědčovat na různých festivalech, městských slavnostech a zábavách.
Dnes vám představíme mladou rockovou kapelu z Jeseníku, která právě vrhla na hudební trh svůj první profesionální videoklip. Punkrockový Fake Your Destiny (Jakub Sedli Sedlák - zpěv, Tomáš Alex Toul - kytara,...

Rychlebské stezky a Gymnázium Jeseník si mohou společně pogratulovat k tomu, že do života připravili jednu velice šikovnou holku. Nechápejte to špatně, ona je to především její zásluha a taky zásluha její rodiny, ale následující řádky potvrdí, že stezky a gympl za to můžou též.
Tereza Nátrová, o níž je řeč, je totiž vycházející hvězda českého MTB,...

Nám se líbí, na jakém vzestupu je na Jesenicku běžecký sport, a to ve všech jeho formách. Od přespolních běhů a krosů, přes běhy do vrchu až po běhy městské a samozřejmě hobby běhání. Však je to sport prospěšný a nemusí být ani drahý, stačí tričko, kraťasy a slušné boty a můžete sportovat až hrůza.
Ne každý se ale...

Nadějně se rozbíhající pěveckou kariéru domašovského Pepy Khola alias Khollea sledujeme prakticky od začátku, tak od něj vždy s velkým nadšením chytáme nové zprávy o jeho krůčcích vstříč českému šoubyznysu.
Vydání Kholleova druhého singlu nemohlo být načasováno lépe, den před positivJE FESTIVALEM, aby nám všem dal Pepa šanci na večerní afterparty...

Mozaika našeho kraje je skládána z drobných kamínků. Potřebujete tady mít dobré sportovce profíky a amatéry, musí tu být malí i velcí podnikatelé, důležité jsou školy a školky, fungující obecní, městské i státní úřady, neobejdete se bez rodičů dětí a rodičů rodičů těch dětí, o něž se starají sociální pracovníci a neziskový sektor fungující musíte...

Někteří odborníci tvrdí, že současné vylidňování Jesenicka mimo jiné souvisí s masívním poválečným dosídlováním lidmi, kteří v tomto kraji nemají kořeny. Tento "nevztah" pak přenášejí na svoje děti a vnoučata, no a rázem tu máme problém s poněkud slabším patriotismem.
Kdo nám s tímhle může pomoci, je českoveský Roman Janas, nadšenec, který už přes...

Záleží na úhlu pohledu, co každý považujete ve svém regionu za důležité. positivJE si hodně cení lidí, kteří makají pro Jesenicko a svojí činností zvyšují kvalitu života v něm. Typické pro ně je, že svoji angažovanost netroubí do světa nějakou sebepropagací, prostě jim jde o výsledek.
Nejčerstvější potvrzení o přínosu našemu kraji získala ve středu...

Člověk (zejména chlap) aby se dneska bál pochválit fyzickou krásu ženy. Těch kampaní a antikampaní jede ve světě několik a nás by velmi mrzelo, kdyby vedly k tomu, že přestaneme ženám, dívkám a dámám říkat, že jsou hezké. Snad nám s tím pomůžou různé soutěže krásy, i když ty jsou taky subjektivní.
No ale co, když už tady...

Možností, jak může být jednotlivec prospěšný svému rodnému kraji, je mnoho. Mikulovický rodák Tomáš Hradil na to šel po svém. Když se člověk ohlédne za jeho prací pro Jesenicko, je naprosto zřejmé, že u něj to bylo hlavně srdce, které ho přivedlo k projektům, jimž tady pomohl na svět.
Jde o něm říci, že pro region maká už od...

Každé další pokračování seriálu motivačních přednášek na středních školách nás utvrzuje v tom, že tenhle typ "výuky" dává smysl, a že pro studenty je přínosné, mohou-li si vyslechnout příběhy inspirativních lidí, kteří 'dýchají stejný jesenický vzduch'.
Šestým hostem positivJE MOTIVATORU se stal Pavel Nýdrle, toho času místostarosta Staré Červené...

Super zpráva z právě probíhajícího raftového MS v Austrálii, kde Českou republiku v kategorii do 19 let reprezentuje jesenická posádka Youngster Yes. Kluci před pár hodinami vybojovali ve slalomu zlaté medaile! Jsou mistři světa! Nenechme ani zapadnout zprávu o bronzu, který si na šampionátu vyjeli ve sprintu.

Co vám na to máme říct, Mirek Ambrozy je jeden z nejpodnikatelštějších příběhů, co jsme na positivJE doposud měli. Třeba ne ve finančním vyjádření, ale v naplnění definice slova podnikatel, jak si ji představujeme my. Však čtěte profil muže, který během své kariéry několikrát uplatnil svoji profesní flexibilitu a čich na příležitost.
Mirek je rodilý...

Možná je po Vincenzi Priessnitzovi druhý nejdůležitější člověk, pokud jde o propagaci Jesenicka za jeho hranicemi. Troufáme si tvrdit, že jeho Rychlebské stezky jsou dnes jednou z nejznámějších turistických atraktivit v našem okrese a nic na tom nemění fakt, že jde o cíl určený hlavně bikerům. Ostatně pro ně jde možná o vůbec nejžádanější...

Tohle už dneska není úplně ojedinělá cesta. X let tvrdě makáte v korporaci, kde vás to najednou přestane naplňovat a vy potřebujete utéct na venkov nebo do přírody. A to je šance pro Jesenicko, my bychom tady mohli uvítat desítky i stovky podobných lidí, kteří někdy po třicítce čtyřicítce, často s malými dětmi, hledají změnu a jakési vyšší osobní...