Včera jsme tu měli vyhlašování nejlepších sportovců okresu Jeseník, kde se absolutním vítězem stal Adam Fellner, tak se pověnujme ještě jedné sportovkyni, ačkoli dnes vám paradoxně budeme sjezdařku Helenu Schrommovou prezentovat více jako studentku než jako sporťačku.

Devět z deseti úspěšných rodáků žijících mimo Jesenicko má k regionu naprosto srdečný vztah, což se odráží v ochotě, s jakou se o své často pestré životy dokáží podělit se čtenáři positivJE. Kéž to přispívá k většímu sebevědomí zdejších lidí, kteří prokazatelně žijí na místě schopném světu dávat šikovné lidi.

Ono se říká, že Jesenicko je plné šikovných lidí, kteří vědí, co si počít s rukama. To ale nesvedeme jen na čistý vzduch, realita bude více podobná příběhu Lenky Kurečkové, které covidem zrušené pracovní místo znemožnilo návrat do zaměstnání po mateřské dovolené. Okolnostmi byla tak trochu dotlačena k postavení se na vlastní nohy. A začátek...

Jako každý zlatohorský rodák je Martin Kosinka patřičně hrdý na svůj původ a dlužno dodat, že ve druhém největším městě okresu ho do života připravili dobře. Od druhé třídy ZŠ, na kterou zde chodil, byl pravověrným skautem a dodnes se jejich filozofií řídí. Však skauting je něco, co se v profesním životopise velmi hodí. Vedle toho se Martin pět...

Nepředstavujeme na stránkách positivJE úplně často spisovatele pocházející z Jesenicka, teď tu jednoho máme. I když si ho nepředstavujte jako moudrého starce v pantoflích, co ťuká 12 hodin denně do psacího stroje. Kdepak, dílo javornického rodáka Petra Kříže vznikalo spíše po večerech a nocích, protože při zaměstnání, čímž ale nechceme první díl...

Folkový projekt Aleše Macenauera Zapomělsem jsme na positivJE představovali už 20.1.2018, tehdy jako příspěvek číslo 20. Jesenický hudebník od té doby ušel kus cesty, ale na cestě je pořád. Právě teď spatřuje světlo světa jeho druhá dlouhohrající deska 'Měsíc ve váze', která jak je u Aleše zvykem, vznikla v domácích podmínkách, nicméně finální zvuk...

Zeptejte se teenagera, čím chce být a hodně často vám řekne, že influencer. To je osoba známá na internetu, hlavně na sociálních sítích, kde svými videii, fotkami a texty ovlivňuje názory či chování svých fanoušků a sledujících.

Jsme napjatí, jaká čísla nám o počtu vysokoškolsky vzdělaných lidí žijících na Jesenicku dá právě probíhající sčítání lidu, ale máme obavu, že to dopadne pro Jesenicko neslavně. Mladí se sem po studiích moc nevrací, pak nezbývá než upínat pozornost k těm, co s titulem budují své kariéry mimo okres, ale jsou připraveni svému rodnému kraji cosi...

Jeho přistěhování na Jesenicko z Havířova je sice staršího data, ale motiv zůstává aktuální i v roce 2021 - jesenická příroda. Pro některé lidi je magnetem a pandemie, která hodně zpomalila život ve velkých městech, jen zvýraznila benefity života za hradbou hor.

Hodně pozorně sledujeme lidi, kteří opustí Jeseník, a pak pracují pro známé firmy. Zajímá nás, jaké to tam je, zajímá nás, jak se našim lidem vede. A když se jim vede dobře, rádi o tom referujeme na positivJE.

Pěkný článek o výkonech jesenického běžkaře Adama Fellnera vyšel dnes v deníku 5+2. Individuálním úspěchem bylo jeho 26. místo ve skiatlonu, čímž si splnil sezónní cíl - proniknout do top třicítky, nás zaujal taky jeho statečný boj se závěrečnou padesátkou, v níž ukázal silnou morálku. Prostě Mistrovství světa je nejvíc.

Když je za něčím Tomáš Hradil, vždycky z toho kouká velká člověčina, nejinak tomu je u jeho příštího projektu. Ten by měla orámovat třetí kniha Zmizelé Jesenicko, v níž se tentokrát Michaela Neubauerová a Pavel Macháček zblízka podívají na 14 významných poutních míst rozesetých po našem kraji.

Co může být pro vrcholového fotbalistu hrajícího za v současnosti nejlepší český klub větší satisfakce, než když vám vedení nabídne novou dlouhodobou smlouvu do roku 2025? To v situaci, kdy kvalitní kádr praská ve švech a vy sám jste aktuálně zraněný (postranní vazy v levém koleni).

Většina z nás by se tetelila blahem, jaká pěkná fotka se nám před čtyřmi lety na Pradědu povedla, ne tak zlatohorský Martin Kotas (na positivJE jsme o něm psali 17.9.2019). Fotograf, kterého můžete znát třeba díky časosběrným nebo extrémním obrázkům, se rozhodl přefotit svoji asi nejúspěšnější fotku, jak on říká Jesenickou raketu - televizní...

Lidé milují různé žebříčky a ankety, v nichž se poměřují profíci či amatéři, sportovci, firmy..., taky zdravotnický sektor hledá a oceňuje své lidi. Slyšeli jste o soutěži 'Anděl mezi zdravotníky'? Jde o veřejné poděkování lékařům, zdravotním sestrám, pečovatelům, lékárníkům a záchranářům.

Když jsme si povídali s Danem Klotzem, toho času pracujícího v marketingu amerického výrobce kol, naskakovalo nám tam slovo 'plnotučný', ale ne ve smyslu tučný, nýbrž ve smyslu plnohodnotný. Plnohodnotný život, který je protkán hlavně sportem. A přes sport vedla Danova cesta také k současnému zaměstnání. To ho více než naplňuje, tak si pojďte...

Designéři to mají těžké, dávají věcem nové tvary a ty tvary jsou dost často odvážné až kontroverzní. Lidé ne úplně dobře přijímají změny, a tak tu umělečtí kreativci mnohdy nemají na růžích ustláno. Potkali jsme ale jednoho, jehož vizuální ztvárnění nám hodně sedlo, prakticky všechny jeho věci se nám líbí.

Chtělo by se říct, že největší pohodu v době distanční výuky mají učitelé tělocviku ;-) Na druhou stranu asi cítí určitou spoluzodpovědnost za fyzickou pohodu dětí trávících hodiny na online výuce. Svaly ochabují, kondička jde dolů, kila nahoru...

Marná sláva, v kontextu Česka se Zlaté Hory jeví jako malé městečko, ovšem pro nás je to druhé největší město okresu, navíc město s hodně bohatou historií, která určitě stojí za pozornost.

Když máte ty správné informátory (díky Iva Jandová), dozvídáte se věci s dostatečným předstihem. Věděli jsme, že Česká televize v nedávné době vláčela kameru za Jaromírem Švejdíkem, neměli jsme ale úplnou kontrolu nad premiérou.