Člověk (zejména chlap) aby se dneska bál pochválit fyzickou krásu ženy. Těch kampaní a antikampaní jede ve světě několik a nás by velmi mrzelo, kdyby vedly k tomu, že přestaneme ženám, dívkám a dámám říkat, že jsou hezké. Snad nám s tím pomůžou různé soutěže krásy, i když ty jsou taky subjektivní.
No ale co, když už tady...

Možností, jak může být jednotlivec prospěšný svému rodnému kraji, je mnoho. Mikulovický rodák Tomáš Hradil na to šel po svém. Když se člověk ohlédne za jeho prací pro Jesenicko, je naprosto zřejmé, že u něj to bylo hlavně srdce, které ho přivedlo k projektům, jimž tady pomohl na svět.
Jde o něm říci, že pro region maká už od...

Každé další pokračování seriálu motivačních přednášek na středních školách nás utvrzuje v tom, že tenhle typ "výuky" dává smysl, a že pro studenty je přínosné, mohou-li si vyslechnout příběhy inspirativních lidí, kteří 'dýchají stejný jesenický vzduch'.
Šestým hostem positivJE MOTIVATORU se stal Pavel Nýdrle, toho času místostarosta Staré Červené...

Super zpráva z právě probíhajícího raftového MS v Austrálii, kde Českou republiku v kategorii do 19 let reprezentuje jesenická posádka Youngster Yes. Kluci před pár hodinami vybojovali ve slalomu zlaté medaile! Jsou mistři světa! Nenechme ani zapadnout zprávu o bronzu, který si na šampionátu vyjeli ve sprintu.

Co vám na to máme říct, Mirek Ambrozy je jeden z nejpodnikatelštějších příběhů, co jsme na positivJE doposud měli. Třeba ne ve finančním vyjádření, ale v naplnění definice slova podnikatel, jak si ji představujeme my. Však čtěte profil muže, který během své kariéry několikrát uplatnil svoji profesní flexibilitu a čich na příležitost.
Mirek je rodilý...

Možná je po Vincenzi Priessnitzovi druhý nejdůležitější člověk, pokud jde o propagaci Jesenicka za jeho hranicemi. Troufáme si tvrdit, že jeho Rychlebské stezky jsou dnes jednou z nejznámějších turistických atraktivit v našem okrese a nic na tom nemění fakt, že jde o cíl určený hlavně bikerům. Ostatně pro ně jde možná o vůbec nejžádanější...

Tohle už dneska není úplně ojedinělá cesta. X let tvrdě makáte v korporaci, kde vás to najednou přestane naplňovat a vy potřebujete utéct na venkov nebo do přírody. A to je šance pro Jesenicko, my bychom tady mohli uvítat desítky i stovky podobných lidí, kteří někdy po třicítce čtyřicítce, často s malými dětmi, hledají změnu a jakési vyšší osobní...

Nehledejte nejšťastnějšího obyvatele Jesenicka, my ho známe a představíme vám ho. Lukáše Morávka positivJE považuje za velkou posilu regionu, pojďte si poslechnout, proč si to myslíme.
Lukáš, jak to tak často bývá, vystudoval zdejší gymnázium a vcelku očekávatelně šel na vysokou školu, přičemž si zvolil humanitní obor na filozofické fakultě, ačkoli...

Když napíšeme, že jesenická rodačka Tereza Furmánková podniká s krásou, můžete to pochopit jinak, než my to myslíme. Jenže jak to vystihnout lépe, když je řeč o hezkých holkách, které pracují jako hostesky? Ony na veletrzích zdobí stánky často úplně nudných firem. Ony se usmívají na konferencích plných upjatých kravaťáků. Ony musí strpět nemístné...

Poslední positivJE MOTIVATOR přivedl na dvě střední školy tentokrát 'švýcarskou kliku Jesenicka', podiskutovat se studenty přišel vědec Martin Liptay a lektorka němčiny Petra Pavelková. Oba mladí lidé jsou absolventi jesenického gymnázia a aktuálně žijí v Bernu.
V poutavém dvojbloku přednášek měli posluchači možnost dovědět se zákulisní detaily o...

Na rozhovor jsme ji ukecávali několik měsíců a ne proto, že by nechtěla, ona neměla čas. Nakonec jsme se potkali jedno pondělí v 6 ráno, abychom od ní měli 60 minut času nenarušovaného SMSkami pacientů či telefonáty svěřenců.
Je nádhernou ilustrací toho, jak může vypadat šťastný život malého živnostníka, kterého živí ruce. V prvé řadě je to vášeň...

Máme naprosto jasno o jednom z nejtěžších sportů na světě, alespoň pokud jde o profesionální verzi, je jím silniční cyklistika. No a té se na Jesenicku po rozjezdu sportovního gymnázia a založení Force Teamu začíná dařit, zdá se. Důkaz?
OK, juniorský odchovanec zdejší cyklistiky Filip Řeha o víkendu absolvoval svůj první závod světového poháru. S...

Jesenické sparťany to možná nechá v klidu, slavistům však tečou slzy štěstí, no a zbytek ... On tady fandí někdo někomu jinému? No dobře, všichni ostatní plus nefanoušci mohou mít radost.Radost, že máme další dva kluky ve fotbalové Slavii Praha, pro skalní - u sešívaných. Tohle už není náhoda. Kolik je Jesenicko schopno vyprodukovat fotbalistů...

Ten titulek nemá šanci vystihnout úspěch Eliščina příběhu, který se začal psát v Jeseníku. Může být kruté si přiznat, že její narození v Jeseníku není právě zásadním momentem. Ostatně ani Česká republika si nemůže úspěch jesenické rodačky až tolik přivlastnit, ačkoli tady mluvíme o aktuálně nejúspěšnější české žokejce v historii. Proč? Eliška...

Chtěli jsme napsat příběh českého vojáka, který má zkušenost ze služby v zahraniční misi. Není ale mise jako mise. Každá má svá specifika a paušalizovat nejde. Řádky, které čtete, jsou zaměřeny na konkrétní zkušenost z působení v mírové misi OSN.
Na úvod si řekněme něco málo o Jardovi. Narodil se v Javorníku, nicméně od čtyř let žil v Jeseníku,...

Pamatujete si taky začátek devadesátých let, jak jsme seděli u vysílání České televize a čekali, až v pořadu Kontakt zahrají videoklip Priessnitzů? Sny nebo Kam se podějem, to byla první opravdová reklama na Jesenicko.
A frontman kapely Jaromír Švejdík byl nadlouho nejvýraznějším ambasadorem našeho kraje. Přišli jiní, ale charismatický umělec se...

Tohle se nám líbí a přáli bychom si to vídat častěji. Někdo to zabalí v klasickém zaměstnání a jde makat sám na sebe. Je to případ Marie Horáčkové z Bělé pod Pradědem, a že ji k tomuto rozhodnutí pomohla vážná nemoc, je emoce navíc. Je to jako s 92% šunkou v supermarketu, řešíte obsah masa a nemyslíte na život...

Čtvrtý díl seriálu přednášek positivJE MOTIVATOR obstaral hned na dvou školách (na strojní a stavební průmyslovce a na gymplu) Martin Šejda. Úspěšný basketbalista, ale hlavně byznysmen, který strávil 21 let ve Spojených státech, vybudoval zde vlastní poradenskou firmu, kterou od roku 2015 řídí z Jeseníku.
Ve svém povídání upozadil svůj osobní příběh...

Tak teď pozor, máme tu velký příslib! Sedmnáctiletý Pepa Khol z Domašova přerušil studium na jesenickém gymnáziu a z plných sil se pouští do svojí pěvecké dráhy. Klučinu si zapamatujte pod uměleckým jménem Kholleo. Sklízí u odborníků poklony a se svým čtyřoktávovým rozsahem je pro českou hudební scénu solidní talent.
Josef, který se na zpěv k paní...

Nedáváme na dojmy a mediální masáž, vycházíme z informací přímo tělocvikářů, trenérů a lidí, co se sportování dětí věnují a řekneme vám, že my dospělí bychom se měli červenat. Děti leniví, protože nemají doma sportující rodiče, nemají vzor, který by je přivedl ke sportu. Je tam okolo spousta dalších detailů, ale tohle je to hlavní.
Jestli je na...

Tyhle příběhy by se měly dostat ke středoškolákům, pro něž je dneska kariérní metou práce bankéře či právníka v korporaci. Nic proti nim, ale za pár let mnoho těchto pozic zanikne, prostě zmizí, nahradí je technologie.
Na výrobek z dílny Karla Začala si počkáte déle než na osobně konfigurovanou škodovku, přitom pro jeho zákazníky je objednávání jako...

Než se s příchodem teplého počasí rozprchnete po venku, máme pro vás připomínku osobnosti, která se o slávu Jesenicka zasadila snad nejvíc. Chceme vás poslat do muzea Vincenze Priessnitze, muže svého času tak známého, že mu klidně došel dopis nadepsaný jen 'Vincenz Priessnitz, Europa'.
Když v roce 1999 uplynulo 200 let od narození vodoléčitele...