Už i positivJE MOTIVATORu začal školní rok a s pořadovým číslem osm se se svým na změny plnotučným příběhem vypravil na střední průmyslovku strojní a stavební a pak na gymnázium Jakub Zakrzecki.
Původem Opavák, jehož však práce a později láska (nejen k horám) zavála do Jeseníku. V něm začínal coby právník ve společnosti M.B.A. Finance, kde se...

Být nám 15 roků a rozhodovat se o budoucnosti, hodně by nás lákalo střihnout si život Jakuba Vodáka, včetně na úsporný režim prožité základky a střední školy ;-) Další důkaz, že když si jdete za svým, prostě tam jednou dojdete a nemusíte být jedničkář.
Tatínkem Jakuba Vodáka se stal tehdy šestnáctiletý Emil Vodák, nám známý 'běhající učitel' (na...

Pokud se na lokální úrovni snažíte něco měnit, něčemu pomoct, může vám udělat radost, že si toho někdo všimne. A přesně tohle je motivace Olomouckého kraje, který chce tyhle důležité lidi měnící lokálno nacházet a pak oceňovat. Letos premiérově za přínos v oblasti ochrany životního prostředí.
Ve středu byly vyhlášeny Ceny Olomouckého kraje 2019, kde...

Z jedné věci máme radost. Tedy z jedné, z mnoha, ale teď aktuálně z jedné. Jesenicko je plné šikovných fotografů, jejichž krásné fotky jsou skvělou obrázkovou reklamou na náš region. Často jedna kvalitní fotografie řekne víc než tři odstavečky textu.
Tím, koho za přesně takového fotografa považujeme, je zlatohorský patriot Martin Kotas. Krajinářská,...

Tak tohle je panečku prototyp kluka, který by jednou mohl vystřídat Aleše Holečka v americkém sídle technologického giganta Microsoftu. Dokud bude Jeseník produkovat takovéto borce, nemáme o náš region strach.
Palec nahoru jesenickému gymplu, ale ještě více jeho studentovi, teprve ve třetím ročníku studujícímu Petru Velcovi. Co ten kluk už dnes má...

Nám je stále záhadou proč se každé léto mluví o okurkové sezóně, že firmy jedou na půl plynu a tak, když většina lidí čerpá maximálně 2 týdny dovolené. To přece nevychází. Z trochu jiných důvodů mají léto volnější herci a herečky, divadla o prázdninách nehrají.
Jenomže, jste-li umělecký šéf ostravského Divadla Mír, které právě přes léto rekonstruuje...

Je jedním z těch, o kterých se tady moc neví, ale přitom za sebou má zářivou globální kariéru a je malý zázrak, že si našel cestu zpět do rodného Jeseníku. Ale jemu to, že ho neznáte, vyhovuje, nepotřebuje se hřát na výsluní, v klidu maká na svém byznyse a vedle toho se snaží být prospěšný Jesenicku. I proto jsme se...

Tohle jsou ti rozdíloví lidé ve firemních, sportovních či vědeckých týmech, ti co na sobě makají nad rámec požadovaného a ve svém volném čase. Karel Tulis mladší, student Gymnázia Jeseník, by si mohl hodit nohy na stůl, však má prázdniny, on se ale nechal oslovit projektem Fotbal bez hranic, který přes léto pořádá fotbalové kempy. Na něj ho...

Ačkoli se narodil v Praze, vůbec to neovlivnilo hloubku jeho lásky k Jesenicku, kde vyrostl. Vlastně jo, život ve velkých městech ho utvrdil v tom, že tady je to to pravé. A to Filip Svoboda nežil jenom v Praze, půl roku strávil v New Yorku, a to už je nějaké srovnání.
Pojďme ale postupně, totiž i ta...

Ta holka je pro českou cyklistiku rozhodně pilná sběratelka kvalitních výsledků, zlatou medailí z mistrovství světa se může pochlubit opravdu jenom pár reprezentantů s trikolorou na modrém dresu. A ve chvíli, kdy Romana dokázala svůj loňský titul o víkendu obhájit, tak to už z ní dělá naprosto výjimečnou sportovkyni.
Pamatujete ještě na loňské léto,...

To se tak někdy stane, že přijedete do Bílé Vody, abyste odsud vyrazili na letní vandr po Rychlebských horách, a zdejší atmosféra vás natolik chytne, že se sem rozhodnete přestěhovat. Tenhle příběh se zakládá na skutečné události a odehrál se v roce 1999.
Martin Kupka se narodil v Mariánském Údolí u Olomouce a celé dětství a mládí...

Asi otázka za tři bludišťáky, jestli objevili sochaři 3D tisk anebo 3D tisk objevil sochaře? Odpověď by nám mohl dát úspěšný 3D sochař Adam Cybersculptor Krhánek, který světe div se, pochází z Jeseníku. Buďme féroví, výtvarno má v genech, jeho maminkou je dlouholetá učitelka výtvarného oboru na ZUŠ Jeseník, takže si dovedeme představit, čemu se...

Praha fotbalová má Slavii, Bohemku, Viktorku Žižkov ..., jo pardon, ještě Spartu :-o no a do výčtu legend patří i dříve vojenský klub Dukla Praha. Jedenáctinásobný mistr Československa má také ženskou jedenáctku bojovnic hájících typické rudožluté barvy a až sem se dostala žulovská rodačka Marie Macečková. Bomba, co?
Po kolikáté už vám předkládáme...

Jak ví snad celá republika, Mistr se dnes dožívá významného životního jubilea a my bychom vám ho chtěli přiblížit s 55 let starou věcí. Protože říkat vám, že tenhle zpěvák prodal 50 milionů hudebních nosičů a vydal téměř 300 alb nemusíme, tohle už dávno víte. Za svoji kariéru Karel Gott získal 42 sošek Zlatých/Českých slavíků, taky věc známá, no,...

Na konci června měl positivJE MOTIVATOR dvojzastávku na gymnáziu a strojní a stavební průmyslovce, aktérem přednášky byl skvělý jesenický violoncellista Roman Placzek. Možná i proto, že Roman už několik let žije ve Spojených státech amerických, kde hojně přednáší o svém živobytí a vášní - hudbě, naplnil svoje vystoupení vrchovatě tím, čím chce...

Varování! Následující příběh bude tak atraktivní, že by se někteří z vás mohli okamžitě chtít vydat stejnou cestou. Považujeme za důležité vás upozornit, že pro dosažení podobné pozice, jaké dosáhl Martin Hloch, se připravte na maximálně 4 hodiny spánku, každé 3 dny přesun do jiné země, nezřídka na jiný světadíl a ročně nalétaných asi tak 200 až...

"I have a dream ..." prostě funguje. Jak jinak si přeložit zajímavý příběh studenta jesenického gymnázia Tomáše Kopřivy, který strávil rok na americké střední škole, protože návštěva (zatím ještě) největší ekonomiky světa byla jeho dětským snem. A protože za ním odhodlaně šel, povedlo se to.
Když kdokoli zvažuje odchod do zahraničí, asi...

Existence sportovní třídy na Gymnáziu Jeseník už nese svoje ovoce. Profitují z toho lyžaři Fenix Ski Teamu, znatelně nahoru jde v okrese i cyklistika.
Juniorský zástupce jesenické silniční cyklistiky Filip Řeha (Force Team Jeseník) bojoval minulý týden v reprezentačním dresu na Světovém poháru v Německu. V pětietapovém klání 18 národních družstev se...

Říkáme to neradi, ale kupa lidí v životě nedělá to, co by je bavilo a dělalo šťastnými. Ono se tomu lepšímu a naplněnějšímu životu totiž musí jít naproti. Jestli tohle jití naproti z někoho vyzařuje 'na sto honů', je to vycházející pěvecká hvězda Natálie Rottrová.
K tomu, aby se umělecky odšpuntovala, musela opustit komfortní zónu, zkrotit trému,...

O muzikálnosti Jesenicka už jsme psali dříve, o skvělé práci Základní umělecké školy Jeseník taky. Touhle institucí prošly tisíce dětí, které zde ovládly hudební nástroje, zdokonalily se v malování, naučily se vystupovat na divadle a tak podobně.
Máme tady čerstvý úspěch jesenické hudební líhně. Tři talentované žačky ZUŠ si včera zahrály na...

Jesenická hudební scéna je pestrá, po celé léto se o tom budete moci přesvědčovat na různých festivalech, městských slavnostech a zábavách.
Dnes vám představíme mladou rockovou kapelu z Jeseníku, která právě vrhla na hudební trh svůj první profesionální videoklip. Punkrockový Fake Your Destiny (Jakub Sedli Sedlák - zpěv, Tomáš Alex Toul - kytara,...

Rychlebské stezky a Gymnázium Jeseník si mohou společně pogratulovat k tomu, že do života připravili jednu velice šikovnou holku. Nechápejte to špatně, ona je to především její zásluha a taky zásluha její rodiny, ale následující řádky potvrdí, že stezky a gympl za to můžou též.
Tereza Nátrová, o níž je řeč, je totiž vycházející hvězda českého MTB,...