Elektrické topné systémy
Výrobce kompletního sortimentu elektrického vytápění pro domy, kanceláře, venkovní aplikace, ale i pro průmyslové a zemědělské objekty.


150 zaměstnanců

export 70+ zemí

po světě 11 poboček


Skupina FENIX Group začala vznikat v roce 1990, kdy její zakladatel Cyril Svozil zaregistroval jednu z prvních soukromých společností v tehdejším Československu, firmu Fenix s.r.o.
V té době nemohl tušit, jak významnou rodinnou firmu během následujících desetiletí vybuduje, když start byl doslova garážový. Nicméně čich na podnikatelskou příležitost pan Svozil prokázal. Správně odhadl, že těžký průmysl po revoluci sníží spotřebu energie, tak se ji rozhodl uplatnit na vytápění elektrickými sálavými panely, které začal v Jeseníku vyrábět. 
Dnešní šíře portfolia FENIXu zahrnuje prakticky vše, co si pod elektrickým vytápěním dokážete představit. Hlavním produktem jsou kromě výše zmíněných sálavých panelů, podlahové topné rohože a kabely, které zvyšují komfort obytných, kancelářských i průmyslových prostor, ale poslouží i tomu, komu se nechce na příjezdové cestě v zimě odhazovat sníh. Zbytek tvoří topné folie pro stropní i podlahové vytápění, přímotopné i sálavé konvektory, regulace a doplňkový sortiment.
Firma se stává lídrem rodícího se segmentu 'chytrých sítí' (smart grids), v nichž vidí budoucnost. Jde o domy, které mají velmi nízkou až nulovou spotřebu energie z externích zdrojů, neboť si ji samy vyrábějí, a dokonce vlastní přebytky umí poskytnout svému okolí.

FENIX GROUP A JEHO AERS STAVÍ NEJVĚTŠÍ BATERIOVÉ ULOŽIŠTĚ V ČESKÉ REPUBLICE
Je na místě přemýšlet, jestli je skupina Fenix Group pořád hlavně výrobce sálavých topných systémů anebo se definitivně překlápí do společnosti "energetické". Soudíme tak z tahu na branku, jaký tímhle směrem firma vykazuje.
 Fenix dostává Jeseník na technologickou mapu s jedním českým primátem. Ve svém jesenickém areálu staví největší bateriové uložiště v České republice. Bomba! Velkokapacitní "baterkárna" je poskládaná do dvou kontejnerů a bude mít kapacitu 2,9 megawatthodiny. To je množství, na jaké by zvládla několik měsíců fungovat možná i vaše domácnost.


CO TAKHLE PRÁCE U NÁS?
Chápeme naši roli velkého zaměstnavatele v regionu a velmi nám záleží na tom, aby se všichni naši spolupracovníci cítili ve FENIXu dobře. Ačkoli se naše společnost pohybuje na vysoce konkurenčních trzích, nepodlehli jsme lákadlu v podobě levnější výroby v Číně, držíme hlavní základnu v Jeseníku. Zde se snažíme vyplácet našim zaměstnancům mzdy vyšší, než je regionální průměr a těm nejlepším se dříve či později naskýtá příležitost ke kariérnímu růstu. Pro všechny pracovníky ve výrobě je garantováno 5 týdnů dovolené, s odpracovanými lety pak přibývají další benefity, jako příspěvek na pojištěni či věrnostní program.
Přemýšlíte o změně zaměstnání anebo Vás zaujal náš příběh, pošlete nám svůj životopis na p.vymetalova@fenixgroup.cz, rádi Vás poznáme.  


FENIX Group - volné pracovní pozice (1)

PROJEKTANT - ELEKTRO
JESENÍK
Zaměstnavatel: FENIX s.r.o.
Nástup: dohodou
Vhodné pro: zkušený pracovník, absolvent
Odměna: dohodou
Práce: Zpracování projekční a výrobní dokumentace, spolupráce při tvorbě technické dokumentace, řešení konstrukčních a SW problémů, spolupráce na vývoji SW.
Nabízíme: Práci v úspěšné české firmě s celosvětovým působením; nadstandardní mzdové ohodnocení; 13. a 14. plat; další vzdělávání a jazykové kurzy, příspěvek na stravu, příspěvek na penzijní připojištění, věrnostní odměny a jiné...
Kontaktujte: Pavla Vymětalová, E:
p.vymetalova@fenixgroup.cz


JE TO BOJ, ALE DAŘÍ SE NÁM
Jsme normální firma, které má své každodenní starosti, řeší problémy, soutěží s konkurencí, platí daně ... Každý den je to ale inspirativní činnost a my všichni z FENIXu jsme na spoustu věcí hrdí.
Barcelonský chrám Sagrada Familia je vytápěn podlahovým topením vyrobeným v naší španělské pobočce. • Naše výrobky jsou použity v pražské turistické atrakci, Zlaté uličce a terária pražské ZOO jsou osazena našimi topnými fóliemi. • Naše nová kancelářská budova na ul. J.Ježka byla v roce 2016 vyhlášena Stavbou roku Olomouckého kraje. • Zakladatel Cyril Svozil získal v roce 2013 prestižní cenu Podnikatel roku Olomouckého kraje. • Česká mutace časopisu Forbes zařadila FENIX opakovaně do žebříčku největších rodinných firem v ČR. • Od analytické společnosti Bisnode jsme obdrželi finanční rating AAA, kterého se běžně dočkají pouhá 2 % firem. • Česko republiku jsme reprezentovali na světové výstavě Expo v Dubaji.


Fenix Ski Team Jeseník
Fenix Ski Team Jeseník

CHCEME LEPŠÍ JESENICKO
Společnost FENIX si uvědomuje významnost své role na Jesenicku, a ta nekončí pouze zaměstnáváním 150 lidí. Podnik cítí spoluzodpovědnost za kvalitu života a budoucnost našeho regionu. Proto už mnoho let podporuje zdejší lyžařským klub, který jako Fenix Ski Team bojuje o republikové vavříny v běhu na lyžích. Partnerství se ZUŠ Jeseník zase umožňuje veleúspěšnému Dechovému orchestru mladých, aby cestoval za hudebními soutěžemi doslova po celém světě. Přízni se těší též Smyčcový orchestr, Varhanní festival a realizují se i jednorázové pomoci, jakou třeba bylo asijské turné orchestru. Protože FENIXu záleží i na kvalitě zdejšího vzdělávání, přispívá robotickému týmu R.U.R. Gymnázia Jeseník, který je v rámci First Lego League světovou špičkou. Nově jsme se stali partnerem seriálu přednášek pro střední školy na Jesenicku positivJE MOTIVATOR. 

Dechový orchestr mladých Jeseník
Dechový orchestr mladých Jeseník

O VELIKOSTI TO NENÍ
O naší velikosti možná hovoří čísla, kdy v letošním roce očekáváme tržby přesahující 1,5 miliardy korun. Pro nás je však důležitější, že v domovském Jeseníku dáváme práci 150 lidem a jsme pyšní na to, jak velkými jsme se spolu s nimi stali. A vyrostli jsme i díky našim zahraničním partnerům (dodavatelům a odběratelům), někteří z nich se v čase dokonce stali součástí holdingu FENIX a my tak máme pobočky v 11 zemích světa. Působíme na nejrozvinutějších trzích, přítomni jsme třeba ve Španělsku, Francii i Velké Británii, což je pro nás důkaz toho, že i z horami obklíčeného regionu lze vybudovat úspěšnou světovou firmu. S našimi výrobky se můžete potkat v 65 zemích a počet trhů stále roste. 


SÍDLO

Fenix Trading s.r.o.

Slezská 2, JESENÍK 790 01

+420 584 495 111

PROVOZOVNA

Fenix s.r.o.

Jaroslava Ježka 1338/18a, JESENÍK, 79001

+420 584 495 447


FENIX Group na positivJE
Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.