Elektrické topné systémy
Výrobce kompletního sortimentu elektrického vytápění pro domy, kanceláře, venkovní aplikace, ale i pro průmyslové a zemědělské objekty.


Skupina FENIX Group začala vznikat v roce 1990, kdy její zakladatel Cyril Svozil zaregistroval jednu z prvních soukromých společností v tehdejším Československu, firmu Fenix s.r.o.
V té době nemohl tušit, jak významnou rodinnou firmu během následujících desetiletí vybuduje, když start byl doslova garážový. Nicméně čich na podnikatelskou příležitost pan Svozil prokázal. Správně odhadl, že těžký průmysl po revoluci sníží spotřebu energie, tak se ji rozhodl uplatnit na vytápění elektrickými sálavými panely, které začal v Jeseníku vyrábět. 
Dnešní šíře portfolia FENIXu zahrnuje prakticky vše, co si pod elektrickým vytápěním dokážete představit. Hlavním produktem jsou kromě výše zmíněných sálavých panelů, podlahové topné rohože a kabely, které zvyšují komfort obytných, kancelářských i průmyslových prostor, ale poslouží i tomu, komu se nechce na příjezdové cestě v zimě odhazovat sníh. Zbytek tvoří topné folie pro stropní i podlahové vytápění, přímotopné i sálavé konvektory, regulace a doplňkový sortiment.
Firma se stává lídrem rodícího se segmentu 'chytrých sítí' (smart grids), v nichž vidí budoucnost. Jde o domy, které mají velmi nízkou až nulovou spotřebu energie z externích zdrojů, neboť si ji samy vyrábějí, a dokonce vlastní přebytky umí poskytnout svému okolí.


FENIX Group - volné pracovní pozice (3)


SÍDLO

Fenix Trading s.r.o.

Slezská 2, JESENÍK 790 01

+420 584 495 111

PROVOZOVNA

Fenix s.r.o.

Jaroslava Ježka 1338/18a, JESENÍK, 79001

+420 584 495 447

Made in Jesenicko © 2022 positivJE. Všechna práva vyhrazena.