Otec a syn Svozilovi ve společnosti top českých byznysmenů

19.01.2023

Už šestý rok přinášíme důkazy o úspěších Jesenicka na nejrůznějších frontách, abyste uvěřili, že tenhle kousíček zeměkoule je platnou součástí Česka.

Po několikáté vás o řečeném bude přesvědčovat další z řady ocenění patrně nejinovativnější firmy u nás - společnosti Fenix. Magazín CEO, jehož obsah plní především rozhovory s top manažery českých i zahraničních firem působících v ČR, v závěru roku vyhlašoval anketu 'Top muži magazínu CEO'. Rovnou dvakrát na pódium vystoupal zástupce jesenického Fenixu. Pánové Cyril Svozil st. a Cyril Svozil ml. se ocitli mezi byznysmeny, kteří se značnou měrou zasloužili o rozvoj svých firem.

Zakladatel a majitel Fenix Group pan Svozil převzal od pořadatelů cenu za oblast 'průmysl a výroba', kde už stabilně patří jeho firma k lídrům oboru.

Možná, že cennějším úspěchem je vítězství v kategorii 'inovace a IT', protože tu si odnesl Cyril Svozil junior za vývoj velkokapacitních bateriových uložišť, s nimiž se AERS (dceřiná společnost Fenixu) začíná prosazovat u průmyslových zákazníků i majitelů rodinných domů. Tam se rýsuje nová byznysová linka skupiny a z Jeseníku je rázem centrum rozvoje komunitní energetiky a energetické soběstačnosti.

Kromě toho Fenix Group obsadil 16. pozici na vyhlašování cen 'Českých TOP 100'. Na stejném galavečeru byl oceněn i AERS za vývoj a zahájení výroby bateriového uložiště HES využívajícího baterie elektromobilů značky Škoda.

Jestli na tomto místě hlásáme něco o nevyhnutelné transformaci lokální ekonomiky, pak Fenix je toho lídrem.

Foto (zdroj): Daniel Hromada, časopis CEO

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.