Jesenický Fenix v týmu české reprezentace na "mistrovství světa" v Dubaji

30.11.2021

Jesenický Fenix hraje byznysovou evropskou ligu a neberme to jako samozřejmost. Každý den svou pozici musí hájit. Ale Fenix nejen že roste i v časech pandemie, on aktuálně hraje něco jako mistrovství světa.

Je jedním z hlavních partnerů českého pavilonu 'Czech Spring' na světové výstavě Expo 2020. Ta začala 1. října v Dubaji a Fenix se na ni prezentuje rovnou dvěma exponáty.

Umělec Jakub Nepraš pro ně vyrobil dílo nazvané 'Energie Fénix', jež má zachytit tok času a energie, na nichž je dnešní lidstvo tolik závislé. Náš pavilon všem návštěvníkům všeobecné výstavy ukazuje, jak kreativní zemí Česko je, a platí to i pro Jesenicko!

Druhou expozicí už je to, co dělá dnešní Fenix Fenixem - instalace 'Under the Wings of Fenix' prezentuje řešení energetiky budoucnosti - jaderný minireaktor, který nadbytečnou energii ukládá do bateriového uložiště, resp. vše kombinuje s řízením energetických toků, což už je technologie vyvíjená v Jeseníku.

Víme, že jste na úspěchy asi nejinovativnější firmy Jesenicka zvyklí, ale možná bychom si jejího angažmá na Expo měli považovat o něco víc. Je to obrovské vyznamenání toho, co zde Svozilovi vybudovali a budují, je to obrovská reklama pro Jeseník.

Foto (zdroj): Fenix Group a Expo 2020 Czech Republic

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.