Energetický koncept Fenix na výstavě Dveře budoucnosti dokořán

13.11.2023

Až budeme příští středu mluvit na positivJE FESTIVALU s Radkem Špicarem (Svaz průmyslu a dopravy ČR) a Taniou le Moigne (Google Česko) o tom, co mají pro svoji úspěšnou budoucnost dělat místní podnikatelé, zajisté půjde diskutujícím argumentovat tím, že my už to tady děláme. Tím 'my' budeme myslet třeba jesenický Fenix, jehož energetický koncept pomáhal České republice dělat díru do světa ve Spojených arabských emirátech na výstavě EXPO 2020.

Řešení spojující výrobu energie z obnovitelných zdrojů v kombinaci s bateriovým uložištěm, elektrickým vytápěním, ventilací a tzv. chytrou sítí, může být řešením budoucnosti při zvyšování energetické soběstačnosti domu, ulice, čtvrti, města… Přesně takovým objektem je i kancelářská budova Fenixu na ulici Jaroslava Ježka, kde si firma jednotlivé články řetězce ověřuje v praxi. Maketa budovy byla v Dubaji jako důkaz, že Češi umí i hi-tech věci.

České inovace z Expa jsou až do 31. března součástí expozice Dveře budoucnosti dokořán, která je instalována v pražském Národním technickém muzeu. Mezi exponáty nechybí i zmíněný energetický koncept FENIX.

Tak kdo byste chtěli před vystaveným modelem pocítit hrdost na chytré Jesenicko, naplánujte si cestu do muzea.

Foto (zdroj): Fenix Group

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.