positivJE FESTIVAL 2023 v číslech a fotografiích

30.11.2023

Ne, ani po skončení pátého ročníku positivJE FESTIVALU se na Jesenicku neodehrála žádná dramatická změna, která by jako mávnutím kouzelného proutku spustila vlnu zázraků. Upřímně, nebylo to v plánu. V plánu bylo dostat tyto změny (myšlení) do hlav účastníků čtyřech diskusních panelů.

Oni totiž mají tu možnost změny dělat. Jako starostové a zastupitelé, jako podnikatelé a zaměstnavatelé, jako ředitelé škol a pedagogové, jako budoucnost regionu (žáci a studenti). Cílem positivJE FESTIVALU bylo přivést do Jeseníku know-how, zkušenosti a kontakty, vytvořit podmínky pro užitečné setkání regionálních lídrů, otevřít témata důležitá pro rozvoj Jesenicka a celkově povzbudit všechny, kteří tu něco tvoří. V součtu i s pátečním Festivalem patriotů Jesenicka jsme jich zasáhli kolem tří stovek, a to už slibuje zajímavý přenos myšlenek.

Od úterý do pátku se ve čtyřech panelech debatovalo přes 450 minut. O smysluplnou náplň diskusí se postaralo celkem 32 hostů, mezi nimi například 13 žen a 8 studentů. Pět zajímavých hostů se do Jeseníku připojilo online. Moderátor položil dohromady na 200 otázek, žádná z nich nezůstala nezodpovězena ;-)

To všechno se odehrálo díky spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje, velké podpoře MKZ Jeseník, Města Jeseník a Vlastivědného muzea Jesenicka a díky mnoha partnerství s místními podnikateli a podporovateli. Zlatým partnerem byly Rychlebské stezky, stříbrným partnerem společnosti CS-CONT a Fenix, dále platforma Vzdělávání Jesenicko, Sdružení měst a obcí Jesenicka a poradci z Grant Help, bronzovými partnery byly společnosti Doke, Naturfyt – Bio, Woox, Priessnitzovy léčebné lázně, Stavitelství Knotek, VentiAir a Pivovar Albert Michler. O hladký průběh se staral personál Vodní tvrze a Kina Pohoda, techniku zajistil Marek Kačor (Voltage Multimedia Studio) a Josef Kubáň (TV SAT Servis), o catering se staral Martin Kavka (Kafoods), fotky pořizovali Josef Kavka a Petr Klíma.

Právě pro velkou podporu výše zmíněných subjektů mohly být všechny čtyři diskusní panely bez vstupného a s občerstvením. Děkujeme.

Děkujeme všem, kteří dorazili a děkujeme všem, kteří vystoupili. Užili jsme si to a s výstupy budeme směrem do regionu pracovat.

Reportáže z jednotlivých panelu si přečtěte zde: Smart region, Inovativní byznys, Moderní vzdělávání, Kariéra na Jesenicku. Záznamy všech panelů budou k dispozici na webu positivJE.

Foto (zdroj): Josef Kavka, Petr Klíma

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.