Fenix se chystá do Dubaje na Expo 2020

30.10.2019

Měli jste dost času o tom slyšet, vždyť první se konala už v roce 1851. Řeč je o Světové výstavě (od roku 2000 Expo) - nejprestižnější přehlídce zemí na světě. Příští Expo se uskuteční od října 2020 do dubna 2021 v největším městě Spojených arabských emirátů Dubaji a Česká republika tam nebude chybět. A je to důležité, neboť na Expu 2020 se očekává návštěvnost nejméně 25 milionů lidí, dopad výstavy bude rezonovat hodně dlouho.
Pro Jesenicko je ještě zásadnější, že součástí národní expozice nazvané 'České jaro' bude i nejúspěšnější regionální firma FENIX Trading! Naše republika tyhle akce většinou umí a v Dubaji budou Češi pracovat s tématem 'udržitelnost', mj. zde představíme unikátní systém S.A.W.E.R., který za pomoci solární energie vyrábí vodu ze vzdušné vlhkosti. A protože bude dubajská výstava o nejinovativnějších přístupech pro budoucnost světa, je vyznamenáním, že jesenický Fenix je toho součástí. Jeho expozici bude uvozovat umělecké dílo Jakuba Nepraše 'Energie Fenix' a lidé okolo zakladatele Cyrila Svozila se v Dubaji pochlubí svým moderním a technologiemi prošpikovaným office centrem stojícím v Jeseníku, a taky zde představí nedávno koupený startup na výrobu akumulačních stanic AERS.
Nás už přesvědčovat nemusí, ale zbytek světa ano o tom, že i z Jeseníku jde vybudovat mezinárodní firmu patřící ve svém oboru ke světové špičce. Kdo byste chtěli přímo v Dubaji omrknout stánek Fenixu, ten tam bude k vidění v rámci tématu 'české univerzum' v březnu 2021.

Foto (zdroj): archiv CZ EXPO Dubai 2020

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.