Fenix Group a jeho AERS staví největší bateriové uložiště v České republice

20.10.2022

Je na místě přemýšlet, jestli je skupina Fenix Group pořád hlavně výrobce sálavých topných systémů anebo se definitivně překlápí do společnosti "energetické". Soudíme tak z tahu na branku, jaký tímhle směrem firma vykazuje.

Tak například AERS, dceřiná společnost Fenix Group, v Jeseníku vyrábí domácí bateriová uložiště. Ve spolupráci s ČVUT její technici vyvinuli algoritmus, jehož pomocí dokáže software uložiště správně vyhodnotit, kdy má dům nastřádanou elektřinu z fotovoltaiky pustit (prodat) jako přebytek do veřejné sítě, aniž by to ohrozilo chod domácnosti. Schopnost vpravdě průlomová.

Nebo se AERS podílel na instalaci první české nabíječky elektromobilů, která je napájena čistě energií uloženou do vysloužilých baterií z elektromobilů. Taky fajn inovace.

Anebo teď, Fenix dostává Jeseník na technologickou mapu s jedním českým primátem. Ve svém jesenickém areálu staví největší bateriové uložiště v České republice. Bomba! Velkokapacitní "baterkárna" je poskládaná do dvou kontejnerů a bude mít kapacitu 2,9 megawatthodiny. To je množství, na jaké by zvládla několik měsíců fungovat možná i vaše domácnost.

Okolo 80 milionů korun Fenix letos investuje do vybudování energetického centra. To bude kromě zmíněné bateriového uložiště tvořit malá vodní a malá větrná elektrárna a park solárních panelů.

Jako asi tak, energetická krize drtí úplně každého, my ale tipujeme, že Fenix s AERS budou patřit k jejím vítězům. Současná situace pouze akceleruje jejich byznysové plány stojící na soběstačné výrobě a chytré spotřebě elektrické energie. A počkejte tu ofenzivu, až bude venku legislativa na komunitní energetiku.

Foto (zdroj): Fenix Group

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.