ÚTERÝ AŽ PÁTEK 22.-25. LISTOPADU 2022   l   VODNÍ TVRZ JESENÍK nebo ONLINE

positivJE FESTIVAL 2022

4 KONFERENCE 
Smart region | Inovativní byznys | Moderní vzdělávání | Kariéra na Jesenicku
1 FESTIVAL PATRIOTŮ
6 inspirativních přednášek | předkřest knihy | premiéra filmu | after party

REZERVUJ SI ÚTERÝ AŽ PÁTEK 22.-25.11.2022!

Čtvrtý ročník positivJE FESTIVALU 2022 se rozšiřuje na 4 nejpozitivnější dny Jesenicka v roce :-) Vylepšujeme formát, měníme místo konání, vše pro zvýšení kvality celé akce. Opět se můžete spolehnout na kvalitní program.

Platforma positivJE, Inovační centrum Olomouckého kraje ve spolupráci s Městem Jeseník pořádají od úterý 22. do pátku 25. listopadu positivJE FESTIVAL 2022, který do Jeseníku přiláká zajímavá jména.
Scénář zůstává podobný, jen jsme každé ze tří klíčových debat věnovali jeden samostatný den. Smart region 22.11., Inovativní byznys 23.11. a Moderní vzdělávání 24.11., panely vždy obsazené chytrými lidmi.

Páteční dopoledne bude patřit studentům, podvečer pak bude inspirací a zábavou hlavně pro lokální patrioty, o to se postará 6 zajímavých lidí s vazbou na Jesenicko. Výživný páteční program uzavře premiéra filmu after party. 

Chcete-li mluvit a seznámit se se zajímavými lidmi, rezervujte si 22. až 25. listopad, bude to stát za to!PROGRAM positivJE FESTIVAL
22.11. - 25.11.2022


KONFERENCE 1

Út 22.11. 15:00-18:00
SMART REGION panel

         Pod záštitou

15:00 - 17:00
DISKUSNÍ PANEL na téma SMART REGION
Diskuse čtyř odborníků na téma chytrého a udržitelného rozvoje Jesenicka. Co může dělat každá jedna obec pro to, aby byla atraktivnějším místem pro život? Co musí dělat region společně, aby šlo Jesenicko vpřed? Co je to smart, co udržitelnost, a kde na to všechno najít peníze? Obsah panelu přinese mnoho inspirace pro staro/nové starostky a starosty i pro staro/nové zastupitele. 
Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se problematiky 'smart' okresu Jeseník.

17:00 - 18.00
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Smart region. Prostor pro starosty, radní, zastupitele...

Radka VLADYKOVÁ
výkonná ředitelka
Svaz měst a obcí ČR

Luděk KRTIČKA
expert na regionální rozvoj
Ostravská univerzita - katedra sociální geografie a regionálního rozvoje 

Marek KOSTKA
starosta
město Hanušovice

Jan HAVRÁNEK
zakladatel
startup Obce v datech


KONFERENCE 2

St 23.11. 15:00-18:00
INOVATIVNÍ BYZNYS
 panel

15:00 - 17:00
DISKUSNÍ PANEL na téma INOVATIVNÍ BYZNYS
Diskuse čtyř odborníků na téma transformace zdejšího podnikatelského sektoru. Mluvit budeme o výzvách, před kterými stojí malé a střední firmy Jesenicka a budeme přemýšlet, jaké obory má největší smysl rozvíjet, aby jesenický HDP rostl. Obsah panelu je určen zakladatelům, majitelům, vedoucím pracovníkům, drobným živnostníkům a všem inovátorům, kreativcům a podnikavcům.
Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se problematiky transformace podniků i drobných živnostníků na Jesenicku.

17:00 - 18.00
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Inovativní byznys. Prostor pro živnostníky, podnikatele, zakladatele, top manažery, vedoucí pracovníky... 

Petr MRKOS
ředitel
SHM, s.r.o., Šumperk

David NAVRÁTIL
hlavní ekonom
Česká spořitelna
Index prosperity Česka

Tomáš DOSTÁL
inovační manažer
Inovační centrum Olomouckého kraje

Zdeněk SZCZYRBA
geografie průmyslu
Univerzita Palackého Olomouc


KONFERENCE 3

Čt 24.11. 15:00-18:00
MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ panel

15:00 - 17:00
DISKUSNÍ PANEL na téma MODERNÍ VZDĚLÁVÁNÍ
Diskuse čtyř odborníků na téma změn, před kterými stojí školství na Jesenicku, chce-li vychovávat perspektivní jedince. Zajímat nás budou kompetence a schopnosti, jaké si mají naše děti odnést z českého školství. Budeme dávat náměty a sdílet zkušenosti, jak mají místní školy tyto kompetence a schopnosti předávat. U debaty potřebujeme mít ředitelky a ředitele škol, pedagogy a všechny aktéry vzdělávání na Jesenicku.
Panelisté reagují i na vaše dotazy týkající se moderního vzdělávání.

17:00 - 18.00
NETWORKING u kávy
Odborníci v neformální debatě s návštěvníky diskusního panelu Moderní vzdělávání. Prostor pro ředitele a pedagogické pracovníky z mateřských, základních a středních škol, pro lidi ze vzdělávacího sektoru, pro rodiče... 

Radek HANUŠ
vedoucí krajského pracoviště
Národní pedagogický institut

Aleš JAKUBEC
radní pro školství
Olomoucký kraj

Dana PRAŽÁKOVÁ
vedoucí odd. kanceláře úřadu
Česká školní inspekce

Lukáš TRČKA
CEO / podporovatel
Technologické inovační centrum Zlín / ZŠ Jinotaj Zlín


KONFERENCE 4

Pá 25.11. 09:00-11:00
KARIÉRA NA JESENICKU panel

09:00 - 11:00
DISKUSNÍ PANEL na téma KARIÉRA NA JESENICKU
Diskuse studentů jesenických škol s místními zaměstnavateli o hledání společné cesty. Co chtějí dělat studenti, jaké mají očekávání od trhu práce? Jaké absolventy potřebují zaměstnavatelé a nakolik atraktivní podmínky jim mohou vytvořit?
Dále vás čekají rozhovory s úspěšnými studenty, s odborníky na kariérové poradenství, s podnikovými personalisty a dalšími odborníky na kariéru.
A prezentace subjektů, kterých se tohle všechno týká a dost vám s úspěšnou kariérou mohou pomoci.


FESTIVAL PATRIOTŮ JESENICKA

Pá 25.11. 17:00-00:00
PŘÍBĚHŮ Z JESENICKA přednášky

PAVEL RUŠAR | ředitel muzea
Personální posila Jesenicka, kam se vystudovaný historik a geograf přistěhoval z Olomouce. Tady šéfuje Vlastivědnému muzeu Jesenicka, úspěšné popularizuje historii regionu, čímž taky přispívá k posilování patriotismu. Jeho velkou vášní je podpora nadaných dětí, kvůli čemu do Jeseníku přitáhnul koncept T-Expedice. Ten dává prostor k růstu zejména talentů v přírodních vědách.

HANA DOLÁKOVÁ | expertka na 3D tisk
Další nováček Jesenicka, kam se přistěhovala do Ondřejovic. Tady si pořídila a nyní postupně obnovuje rekreační zařízení Doubrava a zapojuje se do ondřejovického spolkového života. Čerstvě učí elektrikáře na eMku, díky svému současně běžícímu angažmá ve Vědeckotechnickém parku Univerzity Palackého je Hanka jednou z největších kapacit na 3D tisk v zemi, Jesenicko by to mělo využít. 

ZUZANA HANULÍKOVÁ | výrobce školních pomůcek 
Jako 17letá studentka se Zuzka, stejně jako mnoho mladých lidí, zapojila do obnovy Jesenicka. Po dostudování Fakulty humanitních studií se s manželem Ondrou vrátili z Prahy zpět. Zuzka měla vzor v rodičích, kteří byli celý život na volné noze. Takže když začal být zájem o mapy, které Ondra, geograf a Montessori učitel, vyrobil, nebylo co řešit. Začali pomalu "z obýváku" budovat rodinnou firmu MAPUiTO - zeměpisné pomůcky pro učitele. Přijďte si poslechnout, jak se rozjíždí e-shop se čtyřmi dětmi.

MARTIN VRÁNA | mezinárodní manažer
Nedávný navrátilec po hromadě let strávených v Londýně. Tam pracoval, a vlastně pořád pracuje, pro přední právnickou firmu White & Case. Je zpět v rodné Vápenné, drží si skvělý džob, díky kterému cestuje po celém světě a krásně nám všem tady ukazuje, že i z Jesenicka jde žít globálně. Ostatně na positivJE FESTIVAL otec dvou malých dětí a čerstvý zastupitel Vápenné přiletí prakticky rovnou z New Yorku.

LUCIE DITMAROVÁ | ultraběžkyně
Symbol rozmachu běhání na Jesenicku, náruživá ultraběžkyně, jejíž oku lahodící posty na Instagramu hltá skoro 17 tisíc fanoušků. A hltají ji i děti z cyklistického Force týmu Jeseník, kteří milují její empatický způsob trénování. Vysportovaná blondýnka je ale v prvé řadě kadeřnice živící se svým umem s nůžkami a hřebenem a v druhé řadě máma dvou dětí a manželka. Teprve až pak sportovkyně. Dobré vědět, co všechno se dá zvládat.

KURT NEUBAUER | filmař a 1. pozounista Symfonického orchestru hl. m. Prahy
Jediný letošní účinkující, který zmizel z Jesenicka. Ale dohání to tím, že rodný kraj miluje natolik, že jej dostal i do svého nového filmu Eva (světová premiéra proběhne právě na positivJE FESTIVALU 2022). Na plný úvazek je šéfem vlastní filmové společnost Movie Factory, ale zároveň zvládá být prvním(!) pozounistou Symfonického orchestru hlavního města Prahy.


FESTIVAL PATRIOTŮ JESENICKA

KNIHA unikátní předkřest knihy ČTI RYCHLEBY

O knize ČTI RYCHLEBY A KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK
Nová, unikátní, obrazová encyklopedie mapující Rychlebské hory, okolí Králického Sněžníku a polské pohraničí Rychlebských hor je první svého druhu! 
Kniha obsahuje spoustu dosud nepublikovaného materiálu jak v obrazovém materiálu, tak textových informacích. Na po staletí rozdělený hřeben Rychlebských hor v ní můžete shlížet nejen z české, ale i polské strany. Svým způsobem je publikace více objevná než předchozí kniha Čti Jeseníky. 
Autoři: kolektiv autorů, dva z nich Lukáš Abt a Pavel Macháček přijdou knihu představit. Její oficiální křest proběhne o den později v Račím údolí.


FESTIVAL PATRIOTŮ JESENICKA

FILM světová premiéra filmu EVA

O filmu EVA
Neúspěšný spisovatel Karel Bukovský (Norbert Lichý) se pokouší napsat sbírku povídek, kterou by pro něj někdo po mnoha letech konečně vydal. Celý život však žil ve stínu jednoho muže, slavného Charlese Bukowského. Mají téměř stejné jméno, ale také stejný styl psaní. Pak se ale Karel setká se záhadným Robertem (Jan Dolanský), který mu vypráví svůj životní příběh, který je tak neuvěřitelný, že se ho Karel rozhodl napsat. Teď už určitě nikdo jeho slávu neukradne...
Scénář a režie: Jakub Krumpoch
Producent a kamera: Kurt Neubauer (Jeseník)
Hrají: Norbert Lichý, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Antonia Sainz, Jiří Kostelňák (Jeseník)FESTIVAL PATRIOTŮ JESENICKA

Tribute to CHŘÁSTALFEST after party

Pocta hudební přehlídce jesenické muziky CHŘÁSTALFEST
Lahůdka letní festivalové sezóny na Jesenicku je Chřástalfest - unikátní přehlídka kapel majících ve svém "rodném listě" místo narození 'okres Jeseník'. Od roku 2014 stojí za line-upem Apostolos Tolin Joanidis, neúnavný patriot, který s fesťákem začínal na Rejvíze, ale později ho přesunul na letňák do Smetanových sadů.
FESTIVAL PATRIOTŮ JESENICKA vzdá téhle přehlídce poctu v rámci závěrečné after party, při níž se budou účastníci positivJE FESTIVALU bavit v překrásných prostorách Rytířského sálu Vodní tvrze.SPOLUPOŘADATEL


GENERÁLNÍ PARTNEŘI


HLAVNÍ PARTNEŘI


PARTNEŘI


ONLINE PŘENOS ZAJIŠŤUJE

TV-SAT servis
Josef KUBÁŇ


CATERING ZAJIŠŤUJE

KAFOODS

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.