Fenix reprezentuje Česko (i Jeseník) v Dubaji na EXPO

13.07.2021

O firmě Fenix píšeme nejčastěji kvůli jejím byznysovým záležitostem, možná vůbec poprvé si teď můžete přečíst o uměleckém projektu, za nímž místní výrobce elektrického vytápění stojí. A stejně to vlastně zase souvisí s jejich podnikatelskou misí - být světovým hráčem.

Jak už jsme na positivJE dříve psali, Fenix reprezentuje Českou republiku na globální výstavě EXPO 2020, jež vinou pandemie odstartuje až letos v daleké Dubaji (1. října 2021 - 31. března 2022). Být součástí národní expozice ale znamená tisíckrát větší výzvu než postavit stánek s letáky na brněnském výstavišti, tím si buďte jisti.

Jako své podnikání, tak i přípravu na EXPO vzali v rodinné firmě zodpovědně. Hlavní vizuální roli na prezentaci společnosti sehraje exponát uznávaného umělce - výtvarníka Jakuba Nepraše. Ten speciálně pro tuhle příležitost vytvořil dílo 'Fenix Energy', které má slovy samotného autora vyjadřovat energii ve městě, výměnu informací, neustálý pohyb, pokrok, neusnutí na vavřínech..., to jako by vypadlo z interního manuálu jesenické firmy, nemyslíte?

Česká kreativita je na výstavách EXPO pověstná, v národním stánku je Fenix v opravdu vybrané společnosti, prezentovat se tu budou například skláři Lasvit, 3D tiskaři Prusa Research, nanovláknaři nanoSPACE, pivovarníci Plzeňský Prazdroj a mnozí další čeští šampioni. Tak ať to Fenixu přinese 'body z venku' a nějaké zajímavé zakázky.

Foto a video (zdroj): Fenix Trading

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.