Kolik zástupců Jesenicka najdete v krajském katalogu firem

17.01.2024

Z naší spolupráce s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK) víme, že si na krajském úřadě uvědomují, jak důležité jsou pro rozvoj Kraje úspěšné firmy. Právě přes ICOK se hejtmanství snaží pozitivně ovlivňovat byznysový ekosystém, přidává i elektronickou publikaci Významné firmy Olomouckého kraje.

Ta může posloužit jako cenný informační podklad pro uchazeče hledající novou práci, pro investory hledající příležitosti, nebo pro lidi debatující u piva o neatraktivnosti zdejších zaměstnavatelů. Pro všechny coby důkaz, že v našem kraji jsou zajímavé společnosti.

A my v positivJE víme, že také na Jesenicku takové podniky máme. Šest z nich proniklo do zmíněného katalogu významných firem kraje, rádi se s vámi podělíme o jejich jména. Zástupcem elektroprůmyslu je jesenický Fenix – firma, jejíž úspěch dávno překonal hranice naší republiky. Stavebnictví zastupuje TopTeramo, které ve Vápenné vyrábí kvalitní dlažbu. Pro Jesenicko charakteristické strojírenství v přehledu reprezentuje proslulá Řetězárna a společnost SEMACO tools and software z Jeseníku specializující se na progresivní obrábění. Kategorie zdravotní a lázeňská péče zahrnuje i první vodoléčebný ústav na světě Priessnitzovy léčebné lázně. Zemědělský průmysl není v rámci Olomouckého kraje pouze o úrodné Hané, naopak, právě v Jeseníku najdete nejmodernější robotickou dojírnu, jíž před asi rokem vybudovalo Zemědělské družstvo Jeseník, a i ono má své místo v publikaci.

Dovedeme si v krajském katalogu představit dalších x relevantních firem, jako revanš je můžeme dostat do Katalogu Jesenicka, který provozujeme na našem webu ;-) Jak se do databáze dostat, se dozvíte zde.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.