Jesenický AERS mezi nejinvenčnějšími firmami Česka

14.12.2021

Konec roku se nese ve znamení vyhlašování nejrůznějších žebříčků a anket. Jakmile se dobré umístění týká Jesenicka, přispěcháme s informací.

Referujeme o zajímavém úspěchu jesenického technologického startupu AERS, který patří do skupiny Fenix Group. Firma se zabývá vývojem a výrobou velkokapacitních bateriových uložišť. Ta nacházejí uplatnění v domácnostech i v průmyslu a velmi pravděpodobně budou hrát důležitou roli v brzké budoucnosti, v transformaci energetického mixu Česka i Evropy směrem k čistým zdrojům. Úkoly plynoucí z Green Dealu otevírají před AERSem velké obchodní příležitosti.

I proto se hodí, že už za rok 2021 byla tahle mladá společnost (založena v roce 2016) vyhlášena v rámci výročního ceremoniálu 'Českých 100 nejlepších' mezi sedmi nejinvenčnějšími firmami naší země.

Většina z vás AERS zřejmě ještě nezná, připravte se na to, že po vzoru mateřského Fenixu bude stát v první řadě. Co v první řadě, v první linii, pokud se týká např. podpory elektromobility a energetické soběstačnosti.

A jen tak mimochodem, Fenix se umístil v hlavním žebříčku 100 nej firem. Jesenická firma se ocitá ve stejné skupině se Škoda Auto, ČEZ, Mattoni, Madeta, SPA, Česká televize a další.

Foto (zdroj): AERS, Českých 100 nejlepších

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.