Fenix už v Jeseníku fušuje i do 3D tisku

01.03.2023
Prakticky každá naše návštěva ve Fenixu znamená nejméně jednu zajímavou novinku z dění ve skupině. Naposledy v pátek, když jsme vedení společnosti přišli předatavit experta na HR Marka Petruše. Jen tak mezi řečí nám ředitel jesenického závodu Pavel Kudelka sdělil, že Fenix začíná v Jeseníku vyrábět filamenty (laicky náplně) pro 3D tiskárny.Chápete tu flexibilitu firmy?

Víme, že Fenix je jedním z největších výrobců topných kabelů možná i na světě, ale že jeden z pěti strojů na jejich výrobu "přeprogramují" na výrobu strun do 3D tiskáren, to nás vážně baví. A jako vždy v případě Fenixu, ani u téhle "doplňkové činnosti" nikterak netroškaří, s výrobkem mají namířeno na Marketplace Alzy.

Pro ty z vás, kdo už 3D tisku holdujete, připojujeme základní technické parametry filamentu 'Made in Jeseník'. Struna PLA je vyrobena z prémiového biologicky plně odbouratelného granulátu (bioplastu) americké výroby, který je navržen speciálně pro 3D filamenty. Je dostupný v barvách bílá, černá, měď, hliník, fluorescenční žlutá a oranžová. Na rozdíl od mnohých konkurentů Fenix struny namotává na recyklovatelné papírové cívky.

Foto (zdroj): Fenix

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.