Fenix se stal technologickou firmou

19.05.2020

Není to úplně často, ale moc rádi přinášíme důkazy o tom, že se Jesenicko dokáže vyšvihnout v čemkoli souvisejícím s novými technologiemi. Pro nás nepřekvapivě se to povedlo firmě, která k tomu možná nemá úplně blízko podle svojí hlavní výrobní činnosti - sálavých elektrických topení, ale na druhou stranu je nejúspěšnější z regionu, má know-how, má zdroje, má vizionářského majitele a má zkušený management. Společnost Fenix je logickým lídrem inovací na Jesenicku.
Už jsme avizovali, že si Fenix pořídil startup AERS, který se zabývá vývojem akumulační stanice (velké bateriové uložiště). Ten se povedl a od března se rozběhla jejich výroba přímo v Jeseníku! Nám nesmírně imponuje, že z tohoto regionu je firma stojící za chytrým energetickým, a taky ekologicky čistým řešením. Jestliže vnímáme trend, aby budovy byly energeticky soběstačné, pak dcera Fenixu, společnost AERS, k tomu drží klíč.
Je to jednoduché jako facka. Vy máte na střeše fotovoltaické panely, v garáži bateriové uložiště a sluníčko zadarmo vyrábí energii, kterou vy si ukládáte na později. AERS už za sebou má dvě ostré instalace, u sebe v sídle a ve Strojírnách Rumburk a celé to má hezky našlápnuto. Pro Jeseník super, že AERS vedený Cyrilem Svozilem mladším má vlastní vývoj i výrobu technologií v takto progresivním oboru s velkou přidanou hodnotou, do kterého navíc vtahuje i oborové špičky a akademickou sféru. Taky potěšilo, že tenhle startup pomohl přilákat zpět do Jeseníku rodáka Petra Bubíka, který žil mnoho let v Kanadě.
Fenixu a jeho energetické a energické dceři AERS přejeme hodně úspěchů.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.