400 zaměstnanců ve Forbesem oceněných firmách

11.05.2021

Rádi bychom sledovali rozšiřující se počet firem z Jesenicka figurujících v nejrůznějších žebříčcích, ale jsme realisté, proniknout mezi top rodinné podniky Česka vyžaduje roční tržby přes 200 milionů korun, to už není úplná legrace.

Se vší pokorou tedy bereme, že přes trable podnikatelů s protipandemickými opatřeními figurují dvě zdejší soukromé společnosti v žebříčku rodinných firem ČR, který každoročně sestavuje časopis Forbes. Společně dávají na Jesenicku práci nejméně čtyřem stovkám pracovníků a na tržbách dělají něco málo pod dvě miliardy. To vypadá na hodně slušný oddíl ;-) Oddíly, dva.

Tři bludišťáky získává ten, kdo poznává, že mluvíme o jesenickém šampionovi Fenixu (průměrné roční tržby 1,6 mld. Kč) a mikulovickém Plastkonu (tržby 352 mil. Kč), jde už o tradiční účastníky tohoto klání.

Svozilovi (49. příčka) vybudovali a pořád budují evropskou jedničku na trhu s elektrickými topnými systémy, Hamovi (124. příčka) se pro změnu snaží vynikat v plastikářském oboru, mj. na to jdou přes designové květináče, boby a lopaty na sníh.

Za zmínku rozhodně stojí, že během covidu obě firmy spíše posilovaly, což taky dokladuje jejich pozici a význam na trzích, na nichž působí.

Vedle Plastkonu a Fenixu pochopitelně registrujeme i další soukromé společnosti, kde si všímáme třeba jejich inovačního potenciálu, a též jsou tam velmi zajímavé příběhy. Sledujte positivJE, věnujeme se i jim.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.