Fenix je nejvýznamnější český exportér

27.12.2020

Občas slyšíme nářky, jak je Jesenicko poznamenané krachem textilního průmyslu a zrušením podniku Rudné doly Jeseník, ale my vidíme, že v regionu vyrostly nové továrny a společnosti, které daly práci těm, co léta pracovali v RD či v Moravolenu, a z mnoha důvodů si myslíme, že některé z nich naprosto s přehledem překonávají někdejší hegemony okresu.
Šampionem v těžké váze je bezpochyby rodinná firma FENIX Trading. A to pozor, Fenix je šampionem v českém a dost výrazně také v kontinentálním měřítku, patří mezi největší evropské výrobce elektrických topných systémů.
Rodinná firma založená Cyrilem Svozilem je se svými produkty, z nichž mnoho vzniká díky šikovným rukám a chytrým hlavám Jesenicka, přítomna ve více než 70 zemích. S tím Fenixu pomáhá dalších 6 jeho společností, které po světě vlastní. Jestli si u Svozilových na něčem opravdu zakládají, pak na skutečnosti, že v jejich holdingu dosud nikdy nekolovaly jiné než české peníze. To je ve chvíli, kdy operujete se svým byznysem na čtyřech kontinentech, takový malý zázrak.'
V kontextu toho všeho pak už tolik nepřekvapí, ale rozhodně potěší, že jesenická společnost FENIX získala za rok 2020 Ocenění českých exportérů, a to rovnou 1. místo v královské kategorii 'velké společnosti'. Velkým je z pohledu pořadatelů ten, jehož roční obrat činí nejméně 500 milionů Kč, to rodinná firma z Jeseníku hravě dává.
Jinými slovy se dá říci, že FENIX je nejvýznamnější ryze český vývozce, to o sobě ani RD, ani Moravolen nikdy říci nemohli.

#fenixtrading #fenixgroup #ceskyexporter #velkyexporter #export #jesenik #rdjesenik #moravolen #rodinnafirma

Foto (zdroj): archiv Ocenění českých exportérů

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.