Jesenický AERS ohlašuje spolupráci se Škoda Auto

26.07.2021

Asi každý odpůrce elektromobility vám vpálí argument, že problémem je životnost a recyklace akumulátorů. Dá se ale předpokládat, že tohle vyřeší nějaké inovace.

Možná za ní bude stát jesenická továrna technologické firmy AERS (dcera Fenix Group a.s.), která pracuje hned na dvou pilotních projektech se Škoda Auto. Česká automobilka dost ambiciózně naskočila na vlnu elektrifikace, pro AERS skvělá příležitost pomoci mladoboleslavským s nalezením uplatnění baterií po té, co přestanou být kapacitně dostačující pro auta, to je pro průmysl velká eko výzva.

Ve Škodě testují jesenická domácí bateriová uložiště AES s použitými články ze škodovek, což by se mohlo v případě osvědčení stát bonusovým produktem pro zákazníky pořizující si nové elektro škodovky.

Second-life baterie hrají hlavní roli i ve druhém projektu bateriových uložišť AERS, které by Škoda Auto chtěla využívat jako záložní zdroj pro dobíjení svých elektromobilů. Z Jeseníku putovalo do škodovky několik setů, jež teď podrobují technici automobilky zátěži.

Hádáme, že umíte domyslet, co pro firmu může znamenat, stane-li se regulérním dodavatelem do společnosti typu Škoda Auto ;-)

Tohle vnímáme jako povzbuzení všem zdejším podnikatelům, že s prvotřídním produktem můžete spolupracovat i s těmi nejlepšími a největšími.

Foto (zdroj): Ssu a AERS

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.