Oceněné firmy z Jesenicka

03.02.2020

Baví nás vám stále a stále dokazovat, že tenhle region umí vygenerovat skvělé věci. Dokonce tak skvělé, že rezonují v rámci celé republiky. Možná souhlasíte s námi, že v byznysové sféře Jesenicko nejvíce lidí zná díky trvalým úspěchům rodinné firmy Fenix, ale pomyslné růžky už vystrkují i další zdejší "odchovanci".
Na sklonku roku byly na Pražském hradě vyhlášeny prestižní ceny 'Českých 100 Nejlepších'. Ve Španělském sále to byla vybraná společnost - významní politici, úspěšné podnikatelky a podnikatelé, média... Hned dvakrát si šli na pódium Svozilovi. Nejprve si pro cenu v kategorii 'dynamický růst & stabilita' nakráčel Cyril Svozil mladší, de facto jako ztělesnění nástupnické generace tohoto rodinného podniku. Když došlo na vyhlášení ryze dámské sekce 'Lady Pro', zašumělo to v rodině Svozilových znovu. To proto, že ocenění převzala paní Alena Svozilová, manželka zakladatele Fenixu Cyrila Svozila staršího, která dokázala skloubit pracovní kariéru s rodinnými povinnostmi a nepochybně má i ona svůj podíl na tom, že Fenix je tam, kde je.
Kdo velmi příjemně překvapil, byly v kategorii 'zdraví - vzdělání - humanita' lipovské Schrothovy léčebné lázně, které po stále ještě nedávném restartu premiérově proklouzly do téhle vybrané společnosti. V lázních jsou postupně rekonstruovány další a další domy, přibývá spokojených klientů a tohle je ovoce. Holt, když se pracuje tvrdě, ta odměna vždycky přijde.
Máme radost, jsme pyšní a říkáme stále - Jeseník (Jesenicko) je za odměnu :-)

Foto (zdroj): archiv Českých 100 Nejlepších

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.