Fenix a Warex v žebříčku top 100 českých firem

15.12.2023

Konec roku se tradičně nese v atmosféře bilancování a vyhlašování nejrůznějších žebříčků a anket. Do jedné prestižní soutěže zasáhly i dvě firmy působící na Jesenicku a zase nám tím připomněly, že tady máme velmi šikovné podnikatele. Ve stovce nejlepších ryze českých firem platících v téhle zemi daně, jsou dva významní regionální zaměstnavatelé.

Fantastickou 16. příčku obsadil jesenický Fenix Group řízený rodinou Svozilových. Dlouhodobě nejúspěšnější firma okresu a rozhodně jeden ze světových lídrů v oblasti elektrických topných systémů už pár let žebříček soutěže 'Českých 100 nejlepších' okupuje. Jeseník to zviditelňuje mezi mnoha českými miliardáři. Společnost zabodovala i v oborových kategoriích, když se umístila mezi osmičkou nejinvenčnějších českých firem. Do třetice Fenix a úspěch při vyhlašování cen Lady Pro, kde pro změnu uspěla Kateřina Jezerská. Managing Director Fenix Tradingu, která získala byznysové ostruhy pro rodinný podnik ve španělské společnosti Ceilhit, jíž Fenix vlastní.

Mezi českou podnikatelskou elitou byl nasvícen i Javorník. Město, kde má svůj výrobní závod společnost Warex. Tento významný výrobce kontejnerů přinesl druhý vavřín v žebříčku TOP 100. Jeho generální ředitel Antonín Fryč dovedl Warex na 69. místo.

Oběma firmám blahopřejeme, všem podnikatelům z Jesenicka přejeme hladký konec roku a klidné Vánoce.

Foto (zdroj): Českých 100 nejlepších

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.