To nejlepší z roku 2023 - FIRMY

29.12.2023

Kvalitu života na Jesenicku dost významně ovlivňuje i struktura regionálního hospodářství. Píšeme o tom, co se firmám z Jesenicka povedlo v sekci BYZNYS a vy si můžete být jistí, že i v roce 2023 toho bylo hodně.

FENIX opět pobral několik ocenění; mimochodem začal vyrábět náplně (filamenty) do 3D tiskáren. WOOX si letos užil dvojnásobnou pozornost od hlavy státu. CS-CONT ze Zlatých Hor zůstává největším zaměstnavatelem na Jesenicku. NATURFYT – BIO rozšiřuje v Jeseníku výrobu. PRIESSNITZOVY LÁZNĚ začaly prodávat nový likér Black Priessnitz. Vzduchotechnika z adolfovického VENTIAIRU doputovala už do desítky zemí a na spoustu míst v Česku. Skorošický výrobce stavebních materiálů STOMIX oslavil třicátiny. Rodinný podnik PLASTKON je opět mezi top českými firmami v žebříčku Forbes. ONDŘEJOVICKÁ STROJÍRNA se pochlubila svojí ambicí začít dodávat i pro jaderný průmysl. V Jeseníku byl otevřen luxusní apartmánový dům 6BITS APARTMENTS. V Javorníku vyrábí firma WAREX, která proklouzla do žebříčku Českých 100 nejlepších. Ve Vile Elis najdete úspěšný podnik NAŠE BISTRO, který si drží skvělé hodnocení na Google (4,9). Z bránící se Ukrajiny přesunula výrobu rostlinných uzenin do České Vsi společnost VEGETUS. ZD JESENÍK patří díky nové robotické dojírně mezi nejmodernější chovatele mléčných krav v zemi a už deset let si v bioplynové stanici vyrábí vlastní energii. ŘETĚZÁRNA Česká Ves si odnesla krajskou cenu za společenskou odpovědnost. Administrativní budova mikulovické AUTODOPRAVY LÁTAL uspěla v soutěži Kancelář roku. Vyhlášené supíkovické brambory od AGROPRODUKTU SUPÍKOVICE získaly certifikát Regionální potravina. V Bukové u Bernartic byl otevřen nový minipivovar ALBERT MICHLER. Experti na velké kuchyně GASTROMACH se stali partnery české juniorské kuchařské reprezentace. Lipovské SCHROTHOVY LÁZNĚ hostily dermatovenerologické fórum, tedy sraz odborníků na kožní nemoci.

Naší ambicí není jenom pozitivní zprávy přinášet, my chceme k jejich vzniku přispívat. Proto tak úzce spolupracujeme s Inovačním centrem Olomouckého kraje, proto jsme i letos zorganizovali diskusní panel Inovativní byznys (positivJE FESTIVAL 2023), na němž jsme rýsovali možnou budoucnost podnikání na Jesenicku.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.