Robotizace a umělá inteligence v jesenických firmách byly tématem DIGI Workshopu

29.02.2024

Jednou ze zábav positivJE je propojování podnikatelů. Skvěle nám to umožňují akce Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK), které má podporu byznysového ekosystému na Jesenicku přímo v popisu práce.

Včera jsme už potřetí svedli dohromady zdejší inovativní firmy, aby se potkaly nad tématem digitální transformace. Všichni si chtějí zjednodušovat práci, kompenzovat nedostatek lidí, zvyšovat efektivitu nebo šetřit náklady.

Tentokrát setkání hostilo Zemědělské družstvo Jeseník, jehož na mapu nejmodernějších zemědělských podniků v zemi dostala nedávná investice do robotické dojírny. Tu si s úžasem ve tváři prohlédli zástupci šesti regionálních firem – TopTeramo, Assmont, Doke, WTC Písečná, Fenix, M.B.A. Finance a VentiAir. Předsedkyně družstva Gabriela Doupovcová jim s oprávněnou hrdostí ukázala, jaké pohodlí třem stovkám dojnic v bukovickém kravíně poskytují.

Na workshopu jsme se nevyhnuli ani žhavé umělé inteligenci. Nasazení ChatGPT v jesenickém call centru M.B.A. Finance přišel představit Jakub Zetek. Soudě podle živosti následné diskuse je AI pro podnikatele velká věc s ohromným potenciálem.

Protože šlo o akci inovačního centra, došlo i na prezentaci jeho služby DIGI, díky níž se k digitální analýze dostaly dvě místní firmy – Doke a JM Containers. Zaznělo a platí, že hledáme další malé a střední podniky, pro něž je ICOK připraven pracovat.

Bylo pro nás potěšením vidět pohromadě takovou koncentraci byznysu a těšíme se na spolupráci.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Petra Pášová, Inovační centrum Olomouckého kraje      

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.