Profese PRACOVNÍK CALL CENTRA: M.B.A. Finance je zaměstnavatel mladých a maminek s malými dětmi

11.05.2022

Naše pouť po místních firmách pokračuje, poslední návštěva proběhla ve společnosti M.B.A. Finance. Ta je pro Jesenicko důležitým zaměstnavatel primárně pro zájemce o administrativní práci v kanceláři.

Léta platilo a pořád platí, že tahle inkasní společnost pracující pro pojišťovny, mobilní operátory, banky či dodavatele energií, je často prvním zaměstnáním absolventů středních škol. Asi povahou náplně práce, kdy z call centra voláte lidem a řešíte s nimi splácení jejich závazků. Může to být práce pro mladé lidi zajímavá, ale dost možná i vhodná. Jste-li čerstvě po škole, práce v mezinárodní korporaci z oblasti financí vás obohatí nejen kvůli rozvoji komunikačních dovedností, ale i kvůli finanční gramotnosti, která u vás násobně vzroste. To se vám bude hodit.

Ne nadarmo v M.B.A. Finance netrpí extra vysokou fluktuací. Obvykle je odchod zaměstnance (resp. zaměstnankyně) spojen s odchodem na mateřskou dovolenou. Snad i proto se ve firmě zaměřují kromě cílení inzerce na absolventy a mladé lidi, také na mamky na rodičovské dovolené, které by třeba uvítaly zkrácené úvazky. Všech se pak týká 5 týdnů dovolené či možnost kombinovat chození do kanclu s home office.

Detail, jak to dneska v M.B.A. Finance vypadá, vám zprostředkují odpovědi personální manažerky Veroniky Adámkové, které zajímavě doplní teamleader (vedoucí týmu) Marek Pohl.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.