Profese OBSLUHA ROBOTICKÉHO RAMENE: Zlatohorský CS-CONT mocně automatizuje

18.02.2022

Zajímáme se o 4. průmyslovou revoluci, sledujeme, jak do toho šlapou místní firmy. Zašli jsme se na hospodářskou transformaci podívat k největšímu zaměstnavateli okresu Jeseník, do zlatohorského CS-CONTU, který automatizuje a digitalizuje, aby eliminoval těžkou práci a zvládal personálně i strojově pokrýt svůj růst. Dneska z jejich hal každý den vyjede přes 70 kontejnerů, což vyžaduje precizní organizaci práce, špičkové technologické vybavení a dobře motivovaný tým. Ve výrobních halách je to koncert rukou, nohou, techniky a materiálu.

Velikost firmy, výrobní program i personální politiku nám představila Petra Kmínková - personální manažerka společnosti. Přidala i více informací k tomu, jaké profese ve Zlatých Horách obvykle poptávají. Nejvíce svářeči, obráběči, zámečníci, ale taky instalatéři, elektrikáři, stolaři... Důležité zmínit, že na mnoho těchto pozic není nezbytností, byť výhodou, mít vzdělání v daném oboru. Platí, že v CS-CONTU jsou schopni si své odborníky vychovávat, stačí projevit dostatečný zájem.

Druhým hostem byl Jakub Héža, jehož povoláním je obsluha robotického ramene. Absolvent jesenické průmyslovky je v CS-CONTU zaměstnán už 6 let, jeho povídání tedy můžete rozhodně věřit.

Videa vznikají za podpory 'MAP rozvoje vzdělávání ORP Jeseník II' s cílem pomáhat žákům základních škol při výběru střední školy a podporovat jejich přemýšlení o budoucích profesích.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies