V Česku je zavedení čtyřdenního pracovního týdne zatím v rovině odvážných úvah, ale je to daleko reálného prosazení do Zákoníku práce. Cítíme ale, že je to otázkou času (let), kdy i v naší zemi ovlivní pracovní trh poptávka po tomhle formátu zaměstnávání. 4x 10 hodin, ať může mít víkend tři dny :-)
V Belgii se k tomu schyluje,...

Existují spousty způsobů, jak zjistit, co jsme vlastně zač - jaká osobnost, jaký charakter... To jsou věci mající vliv na to, v jakém zaměstnání bychom byli šťastnější, v jaké profesi bychom byli výkonnější... Nabízíme vám zdarma cca desetiminutový test osobnosti, který vám pomůže, najdete jej zde.

Ti šťastnější z nás mají už na škole nějakou představu o své budoucí ideální práci, ale jak se k ní dostat? Cesta nemusí být úplně snadná a přímá. Důležité je se nenechat odradit a pochopit, že každá práce nám něco dá.
(celý článek zde)

Zavřené obchody, gastro v háji. Rok 2020 zamával s pracovním trhem asi podobně jako kdysi vynález parního stroje. I přes děsivé vyhlídky se ale strašák razantního růstu nezaměstnanosti nekonal. Dá se tak říct, že jsme situaci v rámci mezí ještě ustáli. I když jen díky videokonferencím, v teplácích a s pořádně odřenýma ušima.
(celý článek zde)

Pracují v jedné z nejúspěšnějších technologických firem současnosti, často mají několikanásobné platy oproti průměru a někteří čerpají řadu benefitů, o kterých se může lidem v jiných odvětvích jen zdát. Přesto se zaměstnanci Alphabetu, mateřské firmy Googlu, rozhodli tento týden oficiálně spustit vlastní odborovou organizaci.
(celý článek zde)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies