PODCAST: Miroslav Juhaňák udělal recenzi jesenické průmyslovky

14.03.2022

Pokračujeme v rozhovorech se středoškoláky jesenických škol, ze kterých dolujeme další fakta pro osmáky a deváťáky. Ti se tady hlásí na SŠ gastronomie, farmářství a služeb, Hotelovou školu s obchodní akademií, gymnázium, anebo na Střední průmyslovou školu. Děcka mají školy samozřejmě navnímány díky nejrůznějším soutěžím a projektům už během základky, my ke všem těm exkurzím a dnům otevřených dveří přidáváme neformální interview s přímými aktéry jesenického středoškolského vzdělávání, ať si žáci udělají názor sami.

V posledním díle podcastu před mikrofon usedl letošní maturant oboru strojírenství na SPŠ Jeseník Miroslav Juhaňák. Už jsme se s ním dříve párkrát potkali, tak víme, že ve škole patří k aktivnějším studentům. Svěřil se, že původně chtěl jít studovat obor IT, ale nakonec skončil na strojařině a dnes je za to rád. Rozhodování měl o něco snazší, protože stejný obor v Jeseníku vystudoval i jeho starší bratr. Česko je strojírenská velmoc, Mirek správně vnímá perspektivu tohoto oboru a snaží se být v obraze. Třeba uspěl na soutěži v CNC programování, kterou pořádal strojírenský obr Siemens. Pomalu a jistě se v branži zapisuje :-)

Má v plánu jít na ostravskou 'báňu', ale nedělal by tragédii z toho, kdyby to neklaplo. Láká ho zkusit si život ve větším městě, ale Jeseníček se úplně v klidu může stát jeho životní adresou, má to tu rád.

Kdo chcete nakouknout do zákulisí eMka, pusťte si náš krátký pokec s jeho studentem. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.