Profese ÚŘEDNÍK/REFERENT: Zjišťovali jsme, proč pracovat na Městském úřadě Jeseník

16.01.2022

Příklady táhnou, a tak se je snažíme cpát všude, kde to dává smysl. Naše posluchače kariérového poradenství na základních školách více než teorií, zaujmeme praktickými demonstracemi, jako může být rozhovor s konkrétní profesí. Jasně, žádný příklad není pro všechny, ale pozorný divák si na každém něco najde ;-)

Tak schválně, pojďte zjistit, co zajímavého může být na práci na Městském úřadě Jeseník, protože právě o to jsme se pokusili ve dvojrozhovoru s personalistkou úřadu Vítězslavou Churou a referentem odboru školství, kultury a sportu Rosťou Brokešem.

On je ten úřad v okresním měřítku vcelku významný zaměstnavatel, výplatní pásku od něj každý měsíc dostává na 150 lidí. A to lidí s různou oborovou specializací od dopravy, školství, životního prostředí, stavebnictví aj. Podle našeho poznání to jsou lidé zkušení, často vysokoškolsky vzdělaní. Rádi bychom ve vašich očích rehabilitovali slovo 'úředník'. Čistě mezi námi, nám se práce pro město Jeseník jeví jako práce docela prestižní.

Paní Churá mluvila o tom, jak probíhá výběrové řízení, kolik mají zaměstnanci dovolené (5 týdnů + 4 dny indispozičního volna), co šance kariérního růstu a proč město podporuje další vzdělávání svých zaměstnanců.

Rosťa Brokeš, ačkoli on není zaměstnancem úřadu na plný úvazek, se pokusil zprostředkovat divákům přenosu informace o tom, co práce pro město Jeseník obnáší. Dotkli jsme se pracovní doby a denní rutiny, zajímali jsme se i o kompetence a prostor k vlastní invenci, jaké mu město k jeho práci dává, přeptali jsme se na peníze. Podotýkáme, že Rosťa - hlavní trenér Force Teamu Jeseník - je na úřadě zodpovědný za sport, což je teprve nedávno vyčleněná agenda.

Vzniklé video nemá nutně být reklamou na Městský úřad Jeseník, je to snaha objektivně představit zaměstnavatele dávajícího práci 150 lidem, kteří chtě nechtě mají vliv na to, jak se nám tady žije. A protože snem každého starosty je fungující úřad, lákáme k práci v něm i příští absolventy.

Videa vznikají za podpory 'MAP rozvoje vzdělávání ORP Jeseník II' s cílem pomáhat žákům základních škol při výběru střední školy a podporovat jejich přemýšlení o budoucích profesích.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.