Katalog Jesenicka: Zlatohorská mincovna vyrábí mince a medaile pro prestižní zákazníky

01.05.2024

Zlatohorská společnost Halen s.r.o. má pestrý příběh, jehož kapitoly už přes 30 let vymýšlejí jednatelé Čestmír Petroš a Dalibor Prejda. Jejich podnikání prošlo několika fázemi, v nichž se vždy podle potřeb trhu měnilo těžiště klíčového oboru.

Začali jako výrobci a prodejci nábytkového kování. Postupně se rozkročili na zakázkovou strojírenskou výrobu, aby přidali ražbu mincí a medailí. Pomyslná kronika jejich podnikání dokazuje, že dělat byznys dlouhodobě vyžaduje pořádnou porci invence a neutuchající kreativitu.

POZVÁNKA

A právě posledně jmenovaná oblast - výroba mincí, se aktuálně těší největší pozornosti Čestmíra Petroše. Zlatohorská mincovna je synonymem pro dostupnou zakázkovou výrobu pamětních i reklamních mincí a medailí, kterou Halen od A do Z realizuje ve Zlatých Horách a částečně v Jeseníku. Od libovolného návrhu, přes přípravu razidla, až po výrobu mincí a jejich zabalení. Jsou schopni dodat jakýkoli design, protože ve svém týmu mají profesionálního rytce a jakýkoli kov typu měď, mosaz, ocel a cenné kovy včetně zlata.

Při pohledu na doposud uskutečněné zakázky je zřejmé, že Zlatohorská mincovna má zajímavý produkt, jehož výrobní postupy se neustále snaží inovovat. Z pohledu zákazníků ji zdobí nezvykle krátké dodací lhůty, prozákaznický přístup a velká míra flexibility.

To díky téhle podnikatelské DNA jsou hrdými dodavateli mincí a medailí například pro ZOO Praha, sérii běžeckých závodů RunCzech, vítěze rallye Dakar Martina Macíka, mistra světa v silniční cyklistice Petera Sagana, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Bolka Polívky a mnoho dalších.

Možná je mincovna k úspěchu předurčena, když tak nějak navazuje na zlatorudnou minulost města. Pravdou ale je, že produkce mincí a medailí roste hlavně díky pozitivní energii celého týmu, jemuž kapitánuje pan Petroš. Mimochodem k sobě hledá šikovného grafika/šikovnou grafičku, protože přibývá zakázek a další kreativní mozek by se mohl hodit.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.