20 let v EU
Co členství dalo a vzalo Jeseníku

Česko a s ním i Jesenicko si připomíná 20 let členství v Evropské unii, s hosty i návštěvníky besedy Café Evropa se pokusíme zrekapitulovat, co tyto dvě dekády znamenaly pro rozvoj regionu.


Debata 20 let v EU se starostkou Jeseníku Zdeňkou Blišťanovou a zástupcem ředitele Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM Viktorem Daňkem


DATUM
Po 6.5.2024 | 17.00 - 18.30 hod.

MÍSTO
Čajbar Pangea Jeseník
Lipovská 416 | Jeseník

PROGRAM
Česko a s ním i Jesenicko si připomíná 20 let členství v Evropské unii, s hosty i návštěvníky besedy Café Evropa se pokusíme zrekapitulovat, co tyto dvě dekády znamenaly pro rozvoj regionu.
Pozvání do neformální besedy přijala starostka města Jeseník Zdeňka Blišťanová a zástupce ředitele Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM Viktor Daněk.
S nimi i s vámi probereme žhavá evropská témata, jako Green Deal, migraci, bezpečnost, dotace... a možná vás naladíme na červnové volby do Evropského parlamentu ;-)
Café Evropa poprvé naživo v Jeseníku!

Zdeňka Blišťanová | starostka | město Jeseník
Učitelka a později ředitelka základní školy v České Vsi, od roku 2014 také politička. Nejprve jako 1. místostarostka města Jeseník, od roku 2018 pak už druhé volební období starostka města. Je předsedkyní Sdružení měst a obcí Jesenicka a zastupitelkou Olomouckého kraje.
Její aktivní přístup ve vedení města přispívá k tomu, že se Jeseník rozvíjí a posouvá a je o něm slyšet daleko za hranice regionu. 

Viktor Daněk | zástupce ředitele | Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rodák z Bruntálu je český novinář a bývalý dlouholetý zpravodaj Českého rozhlasu nejdříve ve Varšavě a pak v Bruselu. V rozhlase mj. rozjížděl podcast Bruselské chlebíčky. V minulém roce se stal zástupcem ředitele Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM, novinařiny se drží jako občasný komentátor a analytik.  

VSTUPNÉ
Zdarma!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.