Zástupci místních firem posnídali se starostkou Jeseníku

18.04.2024

Fakticky se k jídlu nikdo moc nedostal, dvě hodiny vyhrazené na premiérový formát setkání zástupců města s podnikateli padly na zajímavé prezentace a navazující diskusi. Nakonec však na sendviče Našeho Bistra došlo ;-)

Vedení města v čele s jeho starostkou Zdeňkou Blišťanovou uspořádalo ve středu 17. dubna neformální schůzku "radnice" s místním soukromým sektorem. Ten byl namíchán reprezentativně od menších podnikatelů až po významné zaměstnavatele, od prvovýrobců, přes průmyslové podniky, až po subjekty v oblasti služeb.

Starostka na úvod zmínila motivaci města, proč se chce s podnikateli úzce bavit. Jednak se rozvoj města týká i firem ve městě podnikajících a navíc platí, že do některých investičních záměrů města – typicky výstavba bydlení nebo rozvoj průmyslové zóny – by se mohl zapojit i byznys.

Městský architekt David Zatloukal účastníkům nastínil uvažování města nad urbanistickým rozvojem, vedoucí oddělení strategického rozvoje Markéta Bartáková představila nejvýznamnější projekty a vedoucí odboru investic Jiří Uher doplnil program o výčet běžících se i plánovaných investice města. Po zajímavé interakci mezi všemi účastníky pak Kamil Kavka popsal společný záměr Inovačního centra Olomouckého kraje a města Jeseník – vybudování malého městského inovačního a kreativního centra, které by mělo svým obsahem a aktivitami přispět k rozvoji podnikavosti a kreativity na Jesenicku.

V pravé poledne nakonec došlo i na onu snídani, při které se vyměňovaly názory i vizitky a byla cítit vůle v podobných setkáních pokračovat.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Markéta Kaniová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.