Občané Jeseníku si "vydupali" revitalizaci okrasného rybníčku

28.11.2020

Zapojte do rozhodování občany, chcete-li ve městě dělat věci, které oni ocení. Ale buďte jako radnice připraveni, že se to může obrátit proti vám. To když se angažovaní obyvatelé příliš rozmáchnou ;-) Ale je 1000x menší dilema škrtat v nápadech občanů než na zastupitelstvu vymýšlet, co ti voliči asi tak chtějí. A má to blahodárný efekt na posilování lokálního patriotismu.
Tenhle příběh se zakládá na skutečné události :-) V rámci loňského participativního rozpočtu Tvoříme Jeseník 2019, v němž mohli lidé utratit milion korun, vyjádřili Jeseníčáci přání opravit jeden z chodníků u okrasného rybníku na ulici Jaroslava Ježka. Náklady na opravu byly odhadnuty na asi půl milionu korun. A co se stalo? Námět se ocitl mezi vítězi.
Město se pak pragmaticky rozhodlo sáhnout k celkové revitalizaci prostoru, protože veřejnost dala jasně najevo, jak jí to místo zajímá. A Jeseník má svého městského architekta Tomáše Pejpka, tak ten zhotovil projekt celkové revitalizace rybníčku s ostrůvkem, opravenými břehy a chodníky a zbrusu novým molem. Na tomto základě bude zpracována projektová dokumentace a nalezeny finance, prvním "vkladem" bude 0,5 milionu z Tvoříme Jeseník. Ano, možná to zpozdí realizaci, ale výsledek jistě potěší. Na konci totiž nebude kus nového chodníku s lavičkou, ale revitalizovaný "kousek Jeseníku".
Tohle jsou ty malé věci, co potěší.

Foto (zdroj): Město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.