Jeseník nasype půl milionu do aktivit s rodinami, vyhrál je v soutěži Ministerstva práce a sociálních věcí

14.06.2023

Kdo by to byl řekl, že v krátké době podruhé přinášíme dobrou zprávu z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí. Po e-shopu s rekvalifikacemi, je to finanční podpora obcím s aktivní politikou vůči rodinám a seniorům.

A město Jeseník ministerští úředníci dvakrát pobízet nemusí, to už do podpory rodin a seniorů šlape a o peníze se hlásí. Aktuálně prostřednictvím soutěže o titul města přívětivého vůči rodinám a seniorům. Mezi osmdesátkou kandidátů se Jeseník umístil na 27. příčce (ve své kategorii na děleném 4.-5.) a zajistil si finanční dotaci na aktivity směřující k oběma cílovým skupinám, a to ve výši přesahující 470 tisíc korun.

Od koordinátorky jesenické rodinné politiky Markéty Kaniové víme, jak s nimi město naloží. Dotáhne se dětský koutek v budově IPOS (po prázdninách začne sloužit), nakoupí se vybavení na venkovní aktivity právě pro rodiny nebo seniory (nějaké stany a spol.), zrealizuje se pár mezigeneračních projektů, jako třeba zájezd pro rodiče s dětmi a jejich prarodiči nebo seminář pro pedagogické pracovníky a knihovnice na téma propojování generací, rozhodně se pro penzisty uspořádá zájezd a divadlo, podpoří Duhový běh jako poděkování všem pěstounům na Jesenicku, pořídí se vybavení do Klubu seniorů (např. hudební nástroje) a proběhne informační kampaň propagující téma rodin a seniorů.

Je to pořád stejná písnička, bez mladých to nepůjde, oni potřebují cítit, že nám na nich záleží. A je to i zadání k zaměstnavatelům, kteří by se měli více otevřít zkráceným úvazkům, v jejichž množství je Česko na chvostu Evropy.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.