Boj o milion skončil, občané Jeseníku rozhodli o třech investicích

02.11.2023

Třetí ročník participativního rozpočtu Tvoříme Jeseník zná své vítěze. Ve velkém hlasování občanů města si to rozdalo devět zajímavých nápadů, které město vyhodnotilo jako proveditelné. Revoluční systém hlasování, kdy každý účastník ankety disponuje třemi hlasy pro a jedním proti, přináší velmi spravedlivé výsledky. Radnice se tak může v příštím roce s klidným svědomím chystat na tři realizace.

Vítězným nápadem je kultivace odpočinkového místa v ulici V Oblouku. Rušné místo se tak dočká zklidnění, které soudě podle počtu hlasů (286) ocení většina obyvatel města. Radní Tomáš Vlazlo hlásí, že do toho zapojí i městského architekta, tak se můžeme těšit na komplexní řešení.

Druhým nejžádanějším vylepšením bylo shledáno hřiště v parku na náměstí Hrdinů, které si polepší o nové herní prvky.

Pozitivní je, že i třetí místo patří pohybové aktivitě. Bude se pořizovat modulární pump track, tedy zábavná dráha pro kola a koloběžky. O místě instalace se zřejmě teprve rozhodne, každopádně jej ocení zejména děti a hraví dospěláci.

Těžko něco vytýkat těmhle pokusům města, vtáhnout do investičních projektů i samy občany. Za tři ročníky Tvoříme Jeseník jsou to už tři miliony, s nimiž bez výjimky nakládala veřejnost.

Foto (zdroj): Tvoříme Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.