Ovlivněte budoucí vzhled a funkčnost sídliště Pod Chlumem

17.11.2021

Když je ten 17. listopad a připomínáme si obnovu demokracie v naší zemi, co kdybych do příspěvku trochu té demokracie prolnuly?

Město Jeseník má už hodně materiálů ve věci regenerace sídliště Pod Chlumem, stále je tu ale prostor pro občany, aby se vyjádřili ke konceptu projektu. Však na tomhle sídlišti s 22 paneláky žije odhadem 1,5 tisíce obyvatel Jeseníku, to není nevýznamná část.

Podobně jako sídliště 9. května, je i přerod zastaralého Pod Chlumu (kolaudace v r. 1964) v moderní čtvrť města, naplánován do více etap. Důvodem jsou čas a peníze. Když se na něco jde tzv. z gruntu, obnáší taková koncepce modernizaci infrastruktury, revitalizaci zeleně, zpravidla vytvoření nových parkovacích míst, navržení odpočinkových zón, no a vůbec uspořádání veřejného prostranství.

Až to jednou bude hotové, bude to Pod Chlumem super, protože výchozí podmínky nejsou špatné. Sídliště vlastně stojí mezi obchodní zónou a přírodou, obyvatelé mohou mít oba tradiční benefity.

Pokud jste rezidentem téhle lokality, na vás míří výzva k vyplnění dotazníku (město jej distribuovalo do poštovních stránek), potažmo k účasti na veřejném projednání v úterý 23. listopadu (v 10 a 16 hod.) na radnici. Přijďte si říct, jak chcete, aby to tam vypadalo.

Foto (zdroj): město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies