Stavba důležitého pěšího propojení města s lázněmi je zase o kus blíž

29.11.2023

Posílení vztahu obyvatel města k jesenickým lázním, snížení objemu osobní automobilové dopravy nahoru na kopec, a naopak nárůst aktivního pěšího pohybu včetně zvýšení bezpečnosti chodců, to jsou základní benefity chodníku do lázní, jehož dlouho plánovaná výstavba se posouvá do další fáze před prvním kopnutím.

Trvá to roky. Na druhou stranu navrhnout trasu včetně zajištění pozemků, vyprojektovat stavbu, pokrýt financování, vybrat stavební firmu a pak vybudovat 1 300 metrů dlouhý chodník z Jeseníku (křižovatka Priessnitzovy a Alšovy ulice) nahoru do lázní (Francouzský pramen), to má spoustu komplikací. Na webu NášJeseník.cz se k chodníku do lázní píše: "Součástí projektu je dále úprava stávajících povrchů, výstavba opěrných zdí a dešťové kanalizace s retenčními nádržemi, doplnění veřejného osvětlení, lokální úpravy komunikace. Dále dojde k rekonstrukci stávajících autobusových zastávek, které budou zajišťovat pohodlný výstup i pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.".

Město postupně plní dílčí kroky, přípravy projektu jdou do finále, stavět se bude příští rok.

Dobrá zpráva teď přišla z Ministerstva pro místní rozvoj, které stavbě přikleplo zásadní dotaci 25,5 milionů korun. Padesátimilionové investici tak už nic nestojí v cestě.

Brzo se půjde dostat pěšky do lázní bezpečně, avšak stále do kopce ;-)

Foto (zdroj): nasjesenik.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.