Do čeho letos Jeseník nainvestuje peníze

25.01.2021

Možná už nejde říkat, že je začátek roku, tedy máme nejvyšší čas se podívat na to, jaké investice by se měly odehrát v letošním roce v Jeseníku. Obyvatelé města jsou plni očekávání, je to tu dosti pestré, co se zájmových skupin týče. To je výzva pro každé vedení města, ukočírovat spravedlivě všechny investiční směry.

Jeseník se chystá na neodkladnou rekonstrukci vlastního bytového fondu, jímž je mimo jiné dům v ulici U Kasáren. Tady by mělo padnout nějakých 28 milionů korun.

I druhá významná akce - 3. etapa (z pěti) revitalizace sídliště se odehraje v okolí Dukelské. Konkrétně se stavební práce dotknou ulic Mahenova, Tylova a U Kasáren. Zde půjde o chodníky, nový asfalt, parkovací místa, taktéž o výměnu mobiliáře a modernizaci osvětlení.

Letos absentující bruslaři a hokejisté by se na příští zimu měli dočkat zcela nové ledové plochy, která vyroste za sportovní halou. Projekt si bude chtít sáhnout na peníze z Hniličkovy Národní agentury pro sport, i když se uvidí, jak s ochotou utrácet za hokej zamává tolik diskutovaná studie popularity sportů ;-) Dílo je rozfázováno, v první etapě jde o hřiště s mantinely, jež bude fungovat v zimě jako kluziště, v létě jako multifunkční hřiště. Může to vyjít na cca 22 milionů (vč. DPH), tak doufejme ve štědrost partnerů.

Na jaře bude dotažena výstavba městského skate parku, což lze považovat směrem k důležité generaci teenagerů, co odsud mizí, za velmi dobrý počin.

No a nahlédneme-li pod pokličku dalších investičních plánů, byť tady více ve fázi úvah či dlouhodobých vizí, počítáme s chodníkem do/z lázní, revitalizací Sídliště Pod Chlumem a dobrovolným hasičům bychom přáli novou zbrojnici. Tak radnice, kdy na to vlítnete? ;-)

#jesenik #mestojesenik #rozpocetmesta #investicejesenik #mistoprozivot #mestovsrdciprirody #ledovaplocha #sidlistedevatykveten #sidlistepodchlumem

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.