Město Jeseník dělá další kousek Jeseníku pěknějším

06.09.2022

První a nejdůležitější na tom je, že o revitalizaci okrasného rybníčku si rozhodli sami občané města, a to v prvním ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Jeseník. Sen každé radnice, utrácet za věci, které si obyvatelé tak nějak většinově odsouhlasili.

Kousky rohlíků létajících z dětských rukou včetně kočárků je možné pozorovat hlavně o víkendech, ale nejen početná kolonie divokých kachen potvrzuje, že tenhle kout města je oblíbeným místem odpočinku. Právě se rozbíhající investice zcela určitě jeho atraktivnost ještě zvýší.

Ač se hlasující veřejnost "domáhala" aspoň opravy břehů, město nakonec rozhodlo tak nějak o komplexnější údržbě nejen rozpadajících se břehů a divočející zeleně, ale i chodníků, odbahnění dna, laviček a košů a nového mola. Pořádné péče se dočká i ostrůvek - hnízdiště oněch kachen.

Celá akce spolkne 10,8 milionů korun, za které Jeseník získá pěkný kousek přírody, kde se děti budou učit pozorovat život vodních ptáků a ryb. A někteří tam budou dělat první krůčky na bruslích, než vyrazí na nové kluziště za sportovní halou.

My se už těšíme na další kolo Tvoříme Jeseník, tedy jestli v tom budou noví zastupitelé pokračovat, v září si je volíme ;-)

Foto (zdroj): Město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.