To nejlepší z roku 2023 - OBCE

28.12.2023

Už šestým rokem přináší positivJE dobré zprávy z Jesenicka, v sekci OBCE se věnujeme hlavně tomu, co se daří starostům a zastupitelům 24 obcí a měst. Nejčastěji jsou to zdařilé investiční akce, všímáme si hlavně těch, které přispívají k rozvoji dané obce, a ještě raději těch s potenciálem pohnout s rozvojem celého regionu.

Sídlo obecního úřadu PÍSEČNÁ, mj. jedna z nejstarších budov v obci, se dočkalo totální rekonstrukce, tedy fasády, ale i interiérů. SUPÍKOVICE zveřejnily záměr vybudovat nové stavební parcely pro rodinné domy. Kus hlavního tahu obcí BĚLÁ POD PRADĚDEM z Jeseníku směr Červenohorské sedlo dostalo nový asfalt. JESENÍK – letos dostavěl novou zbrojnici pro svoji jednotku dobrovolných hasičů; pod taktovkou městských technických služeb spustili v Jeseníku re-use centrum a proběhlo třetí kolo participativního rozpočtu Tvoříme Jeseník. ZLATÉ HORY obdržely Zlatý erb za nejlepší městské webové stránky, opravovaly nějaké silnice a ve spolupráci s energetickým gigantem ČEZ vyměnily 500 lamp veřejného osvětlení za úspornější LEDky. ČESKÁ VES obsadila v krajském kole soutěže Vesnice roku stříbrnou příčku. MIKULOVICE v létě oslavily 760 let. VÁPENNÁ o prázdninách provozovala na fotbalovém hřišti letní kino. BÍLÁ VODA opět oslnila v nízké produkci komunálního odpadu. Ocenění za třídění si převzali i zástupci BĚLÉ POD PRADĚDEM, JAVORNÍKU, JESENÍKU, LIPOVÉ-LÁZNÍ, OSTRUŽNÉ, HRADCE-NOVÉ VSI a ČERNÉ VODY. V obcích se toho v končícím roce událo násobně víc, positivJE přináší pouze ochutnávku.

Co by se v obcích mohlo dít v příštích letech, jsme řešili na letošním positivJE FESTIVALU, panelu Smart region. Když budete mít chuť, můžete si jej pustit ze záznamu.

Kamil Kavka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.