Město Jeseník plánuje investovat do servisu mladým rodinám

02.02.2023

Čteme to tak, že město vytahuje v boji za omlazení věkové struktury další triumfy, jimiž hodlá v očích mladých rodin Jeseník zatraktivnit. Ze zpráv už víte, že na úřadě vznikla nová koncepce rodinné politiky. Jejím naplňováním by se tady mělo odehrát mnoho dobrých věcí cílících na rodiče a jejich malé děti. Například se dělá jakási revize prostupnosti zdejších chodníků a přechodů s kočárkem v ruce. Prostě aby se maminy dostaly hladce pro plínky, na dětské hřiště i do kavárny.

Na ty úplně nejmenší od nula do tří let, myslí čerstvý záměr rozsáhlejší rekonstrukce budovy bývalé městské policie na Dukelské ulici. Dnes tam kromě dvou bytových jednotek nachází útočiště různé komunity, nejčastěji se zde schází jeseničtí senioři. V plánu je opravit nevyužívanou část přízemí a I. patro takovým způsobem, aby v nově vzniklých prostorách mohly být zřízeny dvě dětské skupiny zaměřené na ty nejmenší školkáče. Maximální kapacita je koncipována do dvaceti dětí.

Co si budeme povídat, doba si to žádá a bylo by skvělé, kdyby se město dostalo mezi lídry v budování města vstřícného pro mladé rodiče. Někteří z nich se chtějí nebo potřebují vrátit do práce dřív, než jim doběhne rodičovská dovolená. Dnes jejich návrat může troskotat na nemožnosti najít školku, která takto malé děti přijímá.

Úředníci vyčíslili finanční náročnost modernizace objektu na 30 milionů korun. Tenhle tip investice zřejmě patří do kategorie 'nutno udělat', tak už aby to bylo, už aby v praxi platilo "Milujte se a množte se.".

Foto (zdroj): město Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.