Jeseničtí strážníci slaví třicítku

10.09.2022

Uniforma funguje, to je fakt. Ať se zeptáte kohokoli, bezpečnost města je jeden z nejvýše hodnocených parametrů při posuzování atraktivity místa k životu. My považujeme Jeseník a vlastně celý okres za bezpečné místo. Jak se tu "všichni" známe, působí to zřejmě jako dobrá prevence minimálně proti drobné kriminalitě. Tedy té, o kterou se na území města do značné míry stará Městská policie Jeseník. Funguje tedy i jejich uniforma, a to už 30 let. Právě slaví!

Pokud jde o jejich poslání, není to zdaleka jen o legitimování lidí dělajících potíže. Městští strážníci zajišťují například dopravní bezpečnost, obsluhují městský kamerový systém, jsou voláni k odchytům zvířat, dohlížejí na dopravu při různých kulturních a sportovních akcích a poměrně krátce mají na starost i měření rychlosti.

V čem my ještě spatřujeme solidní přidanou hodnotu strážníků, tak to jsou hodiny a hodiny prevence, kterou odpracují na nejrůznějších akcích či přímo ve školkách a školách. V posledních letech třeba i na dopravním hřišti. Tímto si u veřejnosti získávají plusové body a z dětí dělají lepší účastníky dopravního provozu.

Ročně nás bezpečí v podání Městské policie Jeseník stojí asi 13 milionů korun, za to získáváme více než doplněk k práci státní Policie ČR, a i proto myslíme platí - okres Jeseník se řadí k těm nejbezpečnějším regionům v zemi. V ulicích se střídá 11 strážníků a 2 asistenti prevence kriminality, 4 lidé se starají o kamery a nově na pořádek ve městě dohlíží služební pes ;-)

Tak našim strážníkům přejme k jejich "třicátinám" co nejklidnější směny.

Foto (zdroj): Městská policie Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.