Jeseník má zítra oslavu, na Masarykově náměstí sfouknou 755 svíček

05.08.2022

Městská kulturní zařízení Jeseník se to snaží trpělivě změnit, ale pro mnoho lidí jsou každou první sobotu v srpnu "pivní slavnosti", ačkoli od přehlídky piv se akce dávno rozkročila k pestré hudební produkci, a pro letošek organizátoři přidávají speciální gastro zónu. Navíc, Jeseník se baví není jen pro ty s Jeseníkem v občance, tradičně se sem sjíždějí přespolní z celého okresu. Ba co víc, Jeseník se baví si do svých kalendářů zapisují jeseničtí pražáci a brňáci, kterých bývá na Masarykově náměstí k vidění a potkání spousta.

Nejvíce promovaný je hudební program, všichni už víte, že zahraje Lenny, Střihavka, Pavlíček, Basiková, O5 a Radeček... My vás chceme pozvat na ta piva, protože to bude o malých a ze širšího okolí. Můžete si odpočinout od starých známých velkých značek, můžete se dovzdělat v pivních stylech. S výčepy do Jeseníku přijedou Nachmelená opice Krnov, Zlosin Velké Losiny, Hasič Bruntál, zdejší Minipivovar Jeseník, vzácným hostem bude Měšťanský pivovar Hradecký Klenot z Hradce Králové, no a když slavnosti v horách, chybět nemůže Holba.

Není lehké zaběhlý formát měnit, když on vlastně funguje, i tak MKZetko znatelně vylepšuje občerstvení. To už se dá nazývat lokální gastro zónou, vzhledem k tomu, že svoje stánky v sobotu na náměstí rozbalí Hotýlek U Kance s makrelami, Komínkovi z kozí farmy v České Vsi rozpálí gril se sýry, Restaurace Gemer uvaří guláš, bukovická Kovárna nabídne uzené maso a žebra, pořádně nadlábnout se půjde z burgerů do Richard's burger.

Další doprovodný program ani nezmiňujeme, neb nejsme kulturní okénko, přihodíme jen motivaci k tomu přijít - město Jeseník slaví 755 let od svého založení.

Podívejte, Jeseník je (bývalé) okresní město, lídr regionu, pojďte se s ním v sobotu bavit.

Foto (zdroj): archiv Město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.