Nejvyšší čas ovlivnit budoucnost města Jeseník

24.04.2024

S trochou nadsázky se letos hraje o to, jestli městští politici dostanou do budoucna mandát z Jeseníku dělat odvážné moderní město anebo dáme přednost konzervativnímu vedení udržujícímu Jeseník v nevybočujícím průměru. To směřování se totiž letos formuje do nového Strategickém plánu města Jeseník. Jeho platnost a jistá závaznost do roku 2030 je zárukou, že po volbách nenastane totální otočení kormidlem.

Nastal vhodný okamžik pro uvědomělé občany, využít toto neformální právo a svůj pohled na budoucnost naklikat do krátkého online dotazníku. Vyzkoušeno, za 10 minut není co řešit. Formulář budete odesílat s pocitem, že jste dostali prostor na názor ke všemu podstatnému, co pro vás město může udělat.

Nenechte se vykolejit úvodním dotazem na to, co se podle vás v Jeseníku v posledních letech povedlo a koukejte v hlavě něco vylovit ;-) Ne, vážně, je to seriózní anketa, která vedení města pomůže pochopit pohled "ulice" a zorientovat se v tom, jaké mají obyvatelé Jeseníku potřeby a očekávání.

Ptát se vás budou na vaši spokojenost s bezpečností ve městě, na dostupnost bydlení, kvalitu zdravotní péče či sociálních služeb, na váš názor na zdejší životní prostředí. Komentovat budete moci městskou dopravu (od parkování po automobily a kola v ulicích), ale také nabídku v kultuře a sportu.

Bavit vás bude poslední výzva, "utratit" 3 miliony za tři podle vás nejdůležitější oblasti, jimiž se mají politici zabývat.

Předem děkujeme za vaši občanskou angažovanost, kterou prokážete vyplněním dotazníku a sdílením průzkumu svým přátelům ;-)

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Copilot | Designer (AI)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.