Na střeše IPOSu budou solární panely

08.10.2022

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak bojovat s drahými energiemi, je stavět na elektřině z obnovitelných zdrojů. V Česku se staví ostošest, už to přichází i na Jesenicko. Město Jeseník osadí střechu Pentagonu fotovoltaickými panely. Cíl je jasný - snížit energetické náročnosti budovy.

Díky úspěšné žádosti o dotaci z Operačního programu životní prostředí získá město prostředky na výstavbu fotovoltaické elektrárny pro objekt IPOS, ve kterém sídlí většina odborů Městského úřadu Jeseník a Úřad práce s Okresní správou sociálního zabezpečení. Fotovoltaický systém bude umístěn na střeše budovy, která se tak stane objektem s velmi nízkou energetickou náročností, jehož spotřeba energie bude ve značném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů.

Přebytky energie budou sloužit pro ohřev vody, případně budou dodány do distribuční sítě. Očekávaným přínosem bude nejen snížení odběru elektrické energie, výrazné snížení provozních nákladů, ale i zlepšení životního prostředí. Radní ve čtvrtek schválili výběrové řízení na zhotovitele. Realizace projektu se předpokládá v roce 2023, očekává se dotace až padesát procent.

Zdroj (text): město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies