Jeseník spustil rekonstrukci ikonické administrativní budovy

01.07.2024

Úplně každý jste tam někdy byli a měli možnost posoudit kondici interiéru administrativní budovy IPOS na ulici Karla Čapka v Jeseníku. A pokud jste úřednicí či úředníkem v některé z desítek tamních kanceláří, máte co dočinění s pracovištěm bez klimatizace a s původními podlahami, obložením a často i nábytkem.

O pořádné přepucování vnitřku usilovalo město Jeseník už mnoho let. Konečně uzrál čas, lépe řečeno se našly peníze. A ne malé. Ve hře je investice odhadnutá na 190 milionů korun, které ve dvou etapách Jeseník utratí. Z interiérů zůstanou jen nosné konstrukce, pryč půjde azbest, měnit se budou dispozice některých kanceláří, nové bude komplet technické zařízení včetně vzduchotechniky, vytápění, chlazení a elektroinstalace a modernizovat se bude vše, co modernizovat jde.

Stavebně půjde o docela oříšek, protože se na totální revitalizaci bude pracovat za plného provozu všech zabydlených institucí. Vaši toleranci budou úřady potřebovat přibližně rok a půl, kolik by měli stavebníci v IPOSe strávit. Výsledkem bude moderní administrativní budova, do které se navíc přestěhují úředníci z Tovární ulice.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): město Jeseník 
 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.