Víme, jaké nápady Jeseníčáci registruji do soutěže o milion korun v rámci 'Tvoříme Jeseník'

03.07.2023

Už třetí milion korun utrácejí z městského rozpočtu občané města Jeseník prostřednictvím participativního projektu 'Tvoříme Jeseník'. Sběr nápadů, do čeho peníze půjdou, byl ukončen v pátek 30. června. Během prázdnin se bude na radnici vyhodnocovat, které náměty splňují kritéria proveditelnosti a budou vpuštěny do říjnového hlasování metodou D21. V ní má každý hlasující k dispozici kladné i záporné hlasy, díky tomu se dospěje k objektivnějšímu výsledku.

Víme, co občané Jeseníku ve 3. díle participativního rozpočtu navrhují. Zase je to plejáda zajímavých záměrů s potenciálem o něco vylepšit město a jeho okolí. O postup do finálového hlasování veřejnosti se uchází tyto nápady:

 • výměna zastaralých laviček na Sládkově ulici, navrhuje Monika Blandová
 • chytré ptačí krmítko s kamerou na náměstí Svobody, navrhuje Jaroslav Kurečka
 • discgolfový koš ve Smetanových sadech, navrhuje Tomáš Zachara
 • lelkovadlo (houpčka) na náměstí Svobody, navrhuje Sofia Joanidu
 • malé dětské hřiště na náměstí Hrdinů, navrhuje Misha Dutková
 • nápis I love Jeseník na Fučíku, navrhuje Lucie Musialová
 • lavička sblížení na náměstí Hrdinů, navrhuje Petra Špačková
 • velká nástěnná malba (murál) na fasádě Divadla Petra Bezruče, navrhuje Martina Seidlerová a Matěj Podhola
 • zastínění dětského hřiště na Lipovské ulici, navrhuje Markéta Kaniová
 • stínící stříšky nad lavičkami na Masarykově náměstí, navrhuje Misha Dutková
 • odpočinkové místo v ulici V Oblouku, navrhuje Dagmar Janků
 • pítko s pitnou vodou na frekventovaných místech ve městě, navrhuje Lukáš Havlíček
 • dětské hřiště na ulici Křižkovského, navrhuje Kateřina Janíková
 • výměna laviček na ulici U Kasáren, navrhuje Marie Stará
 • modulární pump track ve Smetanových sadech, navrhuje Rostislav Brokeš
 • vodní záhon v parčíku na náměstí Svobody, navrhuje Eleni Akritidu

Je skvělé, kolik návrhů se sešlo a vůbec nevadí, že některé z nich budou z různých důvodů vyřazeny ještě před hlasováním. Zaplať pánbů, že občané mají o své město zájem. Bystré vedení města z rozmístění jednotlivých nápadů vidí, která místa se těší největší pozornosti Jeseníčáků, a těm by se mělo věnovat i bez participativního rozpočtu.

Foto (zdroj): Tvoříme Jeseník


PROJEKTOVÝ MANAŽER
JESENÍK
Zaměstnavatel: Naturfyt - bio s.r.o.
Nástup: červenec - srpen 2023
Vhodné pro: zkušený pracovník
Odměna: 30.000 - 38.000 Kč
Práce: Co projektový manažer v naší firmě dělá: vykonává práci v obchodním oddělení dle pokynů vedoucího; aktivně a ve spolupráci s dalšími odděleními řeší požadavky zákazníka týkající se dané objednávky, příp. předobjednávky; pracuje na nových projektech pro zákazníky ve spolupráci s jinými firemními odděleními a externími dodavateli; řádné vedení evidence a dokumentace týkající se svěřených úkolů k daným projektům; podílí se na řešení reklamací ve spolupráci s oddělením kvality a výroby; má základní znalost legislativních požadavků na výrobky (kosmetické přípravky, veterinární přípravky, doplňky stravy); spolupodílí se na přípravě podkladů pro prezentaci společnosti (společně s marketingovým pracovníkem, vybranými externisty či - dalšími k tomu určenými osobami); prezentuje aktivity společnosti na vybraných akcích (veletrhy, prezentace, obchodní setkání, apod.); buduje vztahy a pečuje o zákazníky; sleduje a vyhodnocuje spokojenost zákazníků; aktivně pracuje na získání nových zákazníků; připravuje smluvní podklady pro nové zákazníky; připravuje podklady pro sestavení cenové kalkulace.
Požadavky: Vzdělání ekonomické/chemicko-technické zaměření; pokročilá počítačová gramotnost - nutná práce ve firemním software, výhodou znalost grafických programů; znalost jazyků: angličtina (podmínkou), němčina (výhodou); logické uvažování; samostatnost; pečlivost; zodpovědnost; motivovanost a proaktivní přístup.
Nabízíme: Především jistotu v dnešní nejisté době a zázemí silné společnosti; příjemné pracovní prostředí; motivující finanční ohodnocení; odměny za pracovní jubilea; příspěvek na stravování, sportovní a kulturní aktivity; 25 dní dovolené.
Kontaktujte: Jana Veselá, M: +420 734 108 966, E: jana.vesela@naturfyt.bio

TEAM LEADER
ZLATÉ HORY
Zaměstnavatel: CS-CONT s.r.o.
Nástup: dohodou
Vhodně pro: zkušený pracovník
Odměna: odpovídající mzdové podmínky
Práce: Dodržování 5 S; školení zaměstnanců na výrobní procesy; pravidelná kontrola plnění normy a dodržování výrobního plánu; organizace práce a rotace zaměstnanců; zadávání úkolů směřujících k odstranění neshody; správa výrobních dat v informačním systému.
Nabízíme: Stabilní a perspektivní zaměstnání; zázemí prosperující; společnosti; příjemné pracovní prostředí; zaměstnanecké benefity; odpovídající mzdové podmínky; možnost zvyšování kvalifikace a profesního růstu; možnost závodního stravování.
Požadujeme: SŠ vzdělání, případně SOU s praxí ve výrobě; přirozené vůdčí schopnosti; výborné komunikační schopnosti; analytické myšlení; tvůrčí schopnosti; orientace v technických výkresech výhodou; Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint; znalost německého jazyka výhodou, není podmínkou.
Kontaktujte: Petra Kmínková, M: +420 735 753 382, E: petra.kminkova@cs-cont.cz

ÚČETNÍ
JESENÍK
Zaměstnavatel:
Priessnitzovy léčebné lázně a.s.
Nástup: 15.6.2023
Vhodné pro: zkušený pracovník
Odměna: 31.000 Kč
Požadujeme: Minimálně SŠ vzdělání s maturitou, znalost podvojného účetnictví, znalost účetních a daňových předpisů, orientace v problematice dotací výhodou znalost práce na PC MS Outlook, MS Excel, MS Word samostatnost, pečlivost, přesnost, odpovědnost, flexibilitu.
Nabízíme: Týden dovolené navíc, Stravenky či příspěvek na stravu, jiné...
Kontaktujte: Vokálová, m: +420 725 059 909, E: vokalova@priessnitz.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.